Elfogadták Szombathely 2023-as költségvetését

Farkas Bazsi 2023-02-23 17:32:40
26 milliárdos bevétellel és 31 milliárdos kiadással számolnak.

A mai városi közgyűlésen tárgyalták és 3 órás vitát követően végül el is fogadták Szombathely 2023-as költségvetését.

A bevételi oldalon 25 milliárd 732 millió 216 ezer forinttal, míg a kiadási oldalon 30 milliárd 832 millió 29 ezer forinttal számolnak.

Az egyik legtöbbet dráguló tétel a közétkeztetés támogatása, itt 741 millió forinttal kell több pénzt fizetnie az önkormányzatnak.

A sport célú támogatásoknál az látszik, hogy összesen 975 millió 877 ezer forint ráfodítással kalkulált az önkormányzat.

A legtöbb pénzt most is a 100%-ban városi tulajdonban lévő Falco KC Szombathely kapja. A kosarasok támogatása 370 millió forinttal szerepel a sorok között.

A 10%-ban önkormányzati tulajdonban lévő Szombathelyi Haladás labdarúgó csapat 40 millió forintot kap, a városi tulajdon nélküli Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 30 millió forintos támogatással számolhat.

Új külön soros tétel a Vasi Tekesportért Alapítvány. A VAOSZ pályát felújítási szándékkal gondozó alapítány 3 millió 700 ezer forinttal számolhat.

A Pingvinek 5 millió forintos támogatást könyvelhetnek el. 

A Savaria Karneválra 70 millió forintot szán az önkormányzat.

A közvilágításra 581 millió 388 ezer forintot különítettek el. A LED-csere idei törlesztője 192 millió forint lesz.

100 millió forintot költ el az önkormányzat a Fedett Uszodára, ahol új kazánokat kell venni. 

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.