Dézsi: Én nem tudom megrendezni a Győrkőcfesztivált

Pintér Bence 2023-02-14 08:04:00
A polgármester szerint a bábszínház igazgatója kérte, hogy kétévente legyen a rendezvény.

A szeptemberben, Győr belvárosában megrendezendő rallyverseny posztja alatt írta valaki Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) polgármesternek, hogy ehelyett lehetne inkább Győrkőcfesztivál, amelyről tegnap írtuk meg, hogy idén elmarad.

A gyerekfesztivál azért marad el, mert a város nem tudja megadni azt az 55 millió forintos támogatást a Vaskakas Bábszínháznak, amely a megrendezéséhez szükséges. Ehhez képest a polgármester a válaszkommentjében azt állította, hogy a bábszínház igazgatója azt kérte tőle, hogy legyen kétévente a rendezvény.

Az Új Szó Nálunk tegnapi cikkében megszólalt az igazgató, Kocsis Rozi, aki egyértelművé tette, hogy anyagi okokból marad el a rendezvény. Azt mondta:

„A Győrkőcfesztivál költségének legnagyobb részét az önkormányzat támogatása tette ki az elmúlt években, ehhez kapcsolódtak az esetleges pályázati források és a szponzori támogatások. Az ősszel egyértelművé vált, hogy a város nem adhat plusz támogatást a korábbiakon felül (ami körülbelül 55 millió tett ki – a szerk), az összeget pedig idén felemészti a rezsiköltség. Ezért vagy a Vaskakas Bábszínházat zárjuk be a több mint hatezer bérletesünk előtt vagy a fesztiválról mondunk le.”

Az igazgató nem arról beszélt, hogy ő kérte azt, hogy kétévente tartsák a rendezvényt, hanem úgy fogalmazott: „a jelenlegi megállapodás szerint a fesztivál biennáléként fog működni”.

A polgármester egyébként azt mondta válaszában a Facebookon, hogy egyetért a kommentelővel, de ez egy szakmai kérdés, és ő nem tudja megrendezni a Győrkőcfesztivált. A rally mellett egyébként azzal érvelt, hogy sokan szeretik a városban az autó-motorsportot, aminek az egyik legkomolyabb műhelye a győri Széchenyi István Egyetem.

Szólj hozzá!

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.