Két tagóvoda-épületet tervez bezárni a győri városvezetés szeptembertől

Pintér Bence 2023-02-03 07:06:11
A Mosolyvár Óvoda Micimackó Tagóvodája, illetve a Kiskúti úti Tagóvoda csoportjai kerülnének át más intézményekhez.

Folytatódnak a megszorítások Győrben: korábban is beszámoltunk róla, de most megerősítést nyert, hogy

szeptembertől két óvodát tervez átszervezni a városvezetés, egészen pontosan két tagóvoda épületét szüntetné meg, az ott működő csoportokat pedig más intézményekbe szórná szét.

Az egyik érintett intézmény a Mosolyvár Óvoda Kodály Zoltán utcában működő Micimackó Tagóvodája Adyvárosban, amelynek három csoportját nem is a Mosolyváron belül, hanem az Erzsébet Ligeti Óvoda kötelékén belül dobnák szét. Két csoport az Erzsébet Ligeti Óvodába kerülne a Magyar utcába, egy pedig a Kassák Lajos utcába, a Vuk tagóvodába. A csoportokat egyben, az óvónőket, gondozókat megtartva vinnék az új helyekre. A szülők korábban tiltakoztak a tagóvoda bezárása ellen, aláírást is gyűjtöttek.

Az épületet a hozzánk eljutott dokumentum szerint rögtön ki is vennék a Mosolyvár Óvoda kezeléséből, tehát a bezárás bizonyára nem ideiglenes vagy átmeneti.

A másik bezárásra ítélt tagóvoda a Gyárvárosi Óvoda Kiskúti úti Tagóvodája – innen egy csoportot helyeznének át a Gyárvárosi Óvodába, a szülők hozzánk eljutott jelzései alapján a csoportszobának kinézett szoba meglehetősen kicsi. Az egyelőre nem világos, hogy itt mit tervez az épülettel az önkormányzat, maradna-e egyelőre az óvoda kezelésében, vagy sem.

Úgy értesültünk, hogy a héten ezeket a híreket a szülőkkel nem az önkormányzat, hanem a szülői munkaközösség korábban tájékoztatott tagjai voltak kénytelenek közölni, miután decemberben egy fórum, amelyen Dr. Pergel Elza is részt vett, nem kifejezetten jól sült el.

Szólj hozzá!

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.