Rövid, de ütős közgyűlés jön Győrben: dönthetnek a Pannon-Víz és a víziközművagyon sorsáról

Pintér Bence 2023-01-30 20:12:22
A polgármester korábban már jelezte, mi a szándéka.

Alig pár napirendi ponttal indul el a politikai év a győri közgyűlésben kedden délután háromkor:

a nyolc napirendi pontból négyet ráadásul csak ülés előtt osztanak ki,

aminek oka lehet, hogy aznap reggel tartják a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottság (Gatubi) ülését.

Ezen dönthetnek először a Pannon-Víz, illetve a győri víziközművagyon államosítása kapcsán. A téma még augusztus végén merült fel először, akkor Dézsi polgármester azt mondta, hogy tárgyalnak, és kiváró álláspontra helyezkedett. Ehhez képest legutóbbi rádióinterjújában úgy tűnt, hogy az ügy az ő fejében legalábbis eldőlt:

mind a céget, mind a víziközművagyont engedné államosítani, mivel szerinte egyrészt túl magasak a költségek, másrészt pedig egyébként sem érdekli az embereket, hogy ki a tulajdonos.

A Gatubi és a közgyűlés napirendjén is szerepel tehát most egy misztikus, „Javaslat Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának egyes vagyoni elemeivel kapcsolatos döntés meghozatalára”, ami jó eséllyel a Pannon-Víz és a víziközművagyon ügye lehet. Hasonlóan rejtélyes még a „Javaslat az önkormányzat 100%-os tulajdonában lévő GYŐR-SZOL Győri Közszolgáltató és Vagyongazdálkodó Zrt. általi társasági részesedés megszerzésére”, ami azt vetíti előre, hogy a Rákosfalvy-tulajdonból decemberben 700 millió forintért visszavásárolt Bécsi kapu téri Schäffer-ház mellé újabb dolgokat vásárol az egyébként anyagilag gyengélkedő Győr-Szol.

A polgármesterre átruházott hatáskörben lévő döntések között is van érdekesség, ezzel azonban külön cikben foglalkozunk majd, míg a közgyűlésről természetesen a megszokott módon írunk majd.

Szólj hozzá!

Egy nehéz nap reggelén 11 pontos vállalkozói könnyítő csomagot jelentett be Orbán Viktor

Többek között fél évvel eltolják az üzemanyagok jövedéki adóemelését is.

Tervezett áramszünet lesz Győr több utcájában

Karbantartás miatt, november 25-én. 

Változások az építőipar, autószerviz és gyártás területén

Az építőipar, az autószerviz és a gyártás területén elképesztő ütemű fejlődés zajlik, ami alapvetően alakítja át a munka jellegét és követelményeit.

Elhunyt az ETO FC. egyik meghatározó háttérembere

Kovács Tivadartól mély megrendüléssel búcsúzik a klub.

Orbán Viktor 23% - Magyar Péter 50%

Nagyon vezet a Tisza Párt elnöke a politikusok népszerűségi versenyében.

Mit árul el a villogó homokóra ikon a kazánunkról?

A modern fűtési technológiák világában fontos, hogy a felhasználók pontosan tudják, milyen jelentéssel bírnak a különféle ikonok a kazán kijelzőjén.

Drogbotrány Zalaegerszegen - Hadházy Ákos szerint egy városi fideszes politikus érintett egy Szombathelyen rendezett kábítószeres buliban

A parlamenti képviselő szerint kábítószer használat miatt elterelésre küldtek egy önkormányzati képviselőt, a vállalkozó haverjait pedig le is tartóztatták.

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök.