A Radio1 szerint az ELTE-s diákok Erasmus programjának finanszírozása is a kormánynak köszönhetően menekült meg

Farkas Bazsi 2023-01-16 09:40:00
Pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetemet nem vagyonkezelő alap működteti, így az iskola nem érintett a külföldi pénzek befagyasztásában.

A múlt héten számoltunk mi is be róla, hogy az Európai Bizottság döntése értelmében befagyasztják azokat az eu-s pénzeket, amik eddig a magyar egyetemek Erasmus+ programját finanszírozták. A döntés azokat a felsőoktatási intézményeket érintik, amiket úgynevezett  közérdekű vagyonkezelő alapokhoz kerültek.

Ezek azok az egyetemek, amelyek vezetésébe kormánypárti politikusok, vagy hozzájuk közel álló személyek ültek be. 

Az ügy akkora jelentőséggel bírt, hogy a múlt héten kormányinfót tartottak a témában, itt Gulyás Gergely kancelláriaminiszter azt mondta, hogy tárgyalásokat kezdenek a Bizottsággal, amennyiben pedig ez nem vezet eredményre, úgy az állam fog a zsebebé nyúlni ls kifizeti a program költségeit.

A mostani állás szerint a program befagyasztásában 21 magyar egyetem érintett.

A szombathelyi felsőoktatást üzemltető Eötvös Loránd Tudományegyetem pont nincs ezek között. Az ELTE hallgatói semmilyen módon nem érintettek a pénzek befagyasztásában, így az állami vállalás őket ne érinti.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A Rádió 1 szombathelyi hírszerkesztője szerint azonban most az ELTÉ-s hallgatók is az államnak köszönhetik, hogy továbbra is részt vehetnek az Erasmus+-ban, hiszen a program költségeit átvállta a magyar állam.

Szombathelyen úgynevezett hálózatba kapcsolással működik a Rádió 1, vagyis a helyi rádió üzemeltetője a fidesz közeli Vasi Friss Rádió Kft. ám a műsor nagyrészét mégsem ők, hanem a Rádió 1-et működtető Rádió Plus Kft. gyártja le. A hírszerkesztés is helyben, Szombathelyen történik. 

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?