Egis: Nehézségeink közepette is kitartunk a kosárlabdacsapat mellett

Farkas Bazsi 2023-01-02 07:40:00
A gyógyszergyártó pontosított, 18 milliárd forintot kell fizetniük extraprofitadóként. 

Néhány napja számoltunk be róla, hogy december 23-án, este 11 óra körül jelent meg az a kormányrendelet, ami újabb adókat vet ki olyan szektorokra amelyek eddig nem voltak érintettek. A gyógyszergyártók számára ez egy árbevétel-arányos különadót jelent.

Ez a friss bejelentés szerint a 2022-es, és 2023-as adóévet jelenti.

Az érintettek között van az Egis Gyógyszergyár is. 

Korábban a portfolio.hu úgy becsülte, az Egisnek 14 milliárd forintot kell a döntés miatt pluszban befizetnie az államkasszába, ám a cég szerkesztőségünknek küldött válaszából kiderül ennél nagyobb összegről van szó.

Ez Egisnek 18 milliárd forint plusz befizetést jelent a következő két évben.

Az Egis kizárólag Magyarországon végez kutatás-fejlesztést, hatóanyag- és gyógyszergyártást, miközben árbevételének 80%-a exportból származik, így a különadó a teljes tevékenységünket sújtja - írta válaszában a gyár.

Az Egis hosszú távon elkötelezett Körmend városáért és az Egis Körmend kosárlabda csapatáért, amellyel az idei évben is egész idényre szóló, jelenleg is érvényes együttműködési szerződést kötöttünk. Nehézségeink közepette is kitartunk mellettük - emelték ki válaszukban.

Szólj hozzá!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.

3 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy vadhús-feldolgozó üzemben a Nébih

A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzések újabb eredményeit tette közzé az Agrárminisztérium.