Illés Akadémia: Csökkentettük a villanyfényes edzéseket

Farkas Bazsi 2022-11-22 20:03:22
Halmai Gábor elnök megkeresésükre válaszolva azt írta, hogy takarékoskodásba kezdtek, így várhatóan nem fog nőni ak Akadémia rezsije.

A múlt héten írtunk róla, hogy bár sok esetben önkormányzatok és önkormányzati fenntartású intézmények spórolnak a gázon és a villanyon a szombathelyi labdarúgó pályákon villanyfénynél edzenek a gyerekek. 

Ottjártunkkor az Illés Labdarúgó Akadémia és a Haladás Sportkomplexum összes pályáján világítottak a reflektorok. Így kérdéseket küldtünk mind a két fenntartónak, hogy megtudjuk gondolkodtak e spórolásban, vagy a pályák ilyen jellegű üzemeltetése már egy költséghatékonyabb működés része.

Halmai Gábor, az Illés Akadémia elnöke válaszában azt írja, hogy az akadémián a már korábban bevezetett takarékoskodás miatt várhatóan a világítás nem fogja megnövelni a rezsiköltséget.

Az edzéseket átrsuktúrálták, ennek hatására pedig csökkentették a villanyfényes pályahasználatot. Csoportokat vontak össze, ezzel pedig osztottan használják a pályákat.

Fotók: Farkas Bazsi

 
Csökkentették a pályák fényerejét is, így ahol lehetőség van erre, nem kapcsolják fel mind a hat reflektort. 

Az elnök kiemelte, hogy az általunk készített fotókon is az látszik, hogy egy időben mindössze 3 pálya volt megvilágítva, ezek is csupán 50%-os fényerővel.

Az akadémia napelemekkel is rendelkezik, ez még tovább csökkenti az energia költségeket. 

Halmai azzal zárta levelét, hogy a takarékossági intézkedések a szakmai munka csorbítása nélkül eredményezik a pálya világítási költségek szintentartását. 

Szólj hozzá!

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.

Megkezdődtek a homlokzati munkák a Győri Nemzeti Színház épületén - az előadások zavartalanul folytatódnak

A közel ötvenéves burkolatok állapota miatt vált szükségessé a veszélyelhárítás, az új évad indulását nem érinti a felújítás.

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.