Pénzmosás miatt emeltek vádat Győrben

Farkas Bazsi 2022-11-14 09:20:16
Az egész egy társkereső oldallal indult.

A Győri Járási Ügyészség tájékoztatása szerint folytatólagosan elkövetett pénzmosás bűntettével vádolja azt a nőt, aki egy társkereső oldalon megismert férfinak rendelkezésre bocsátotta a bankszámláját, majd az arra érkező összeggel tranzakciókat hajtott végre.

Az ügyészség vádiratának tényállása szerint a hölgy társkereső oldalon ismerkedett meg a férfival, aki a bizalmába férkőzött, majd el is kérte a hölgy bankszámla számát. Ezt a nő megadta a férfinak. 

A bankszámlára ezt követően egy 3.700.000 forintos utalás érkezett, adathalász módszerrel, az összeg tulajdonosának tudta és engedélye nélkül.

Az összegből 1.000.000 forintot a férfi felhívására a hölgy készpénzben felvett és majdnem teljes egészében megpróbálta pénzküldő szolgáltatásokon keresztül különböző személyeknek Malajziába küldeni. 

A szolgáltató azonban a pénzügyi műveleteket nem hajtotta végre, így a teljes összeg a nő rendelkezése alatt maradt. Annak egy részét a nő saját céljaira fordította, nagyobb részét a nyomozó hatóság lefoglalta és az adathalászás áldozatául esett személynek visszaadta, harmadik részét ismeretlen személy Törökországban készpénzben felvette, illetőleg felhasználta.

A nő a 3.700.000 forint összegű utalás bűnös eredetével tisztában volt.

A nő terhére rótt bűncselekmény öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.