Hende Csaba looking at things: Épülő parkolók a szombathelyi piac mellett

Farkas Bazsi 2022-11-14 08:57:20
Egy munkavédelmi sisak azért lehet kellett volna.

Jól halad a piac környékének a felújítása - állapította meg legújabb Facebook-posztjában Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és környéke parlamenti képviselője.

Hende tavaly júliusban jelentette be, hogy 1 milliárd 200 millió forintot kap Szombathely a központi költségvetésből. A pénzt címkézve, csakis fejlesztésre költheti el az önkormányzat. Így újult meg többek között a Paragvári, a Magyar László, a Dozmat és a Nádasdy utca, a KRESZ-park pályája és most a Vásárcsarnok környéke.

A képviselő egyébként nem felhőtlenül boldog, amikor szóba kerülnek ezek a beruházások, akkor rendre kiemeli, hogy szerinte lassan halad a munka, mivel ennyi idő alatt a beruházásoknak el kellett volna már készülnie.

A város a támogatói szerződést tavaly novemberben írta alá az állammal. A közbeszerzéseket csak ezután írhatták ki. A parkolók építéséről június 28-án írták alá a szerződést, ennek tartalma szerint a vállalkozónak 9 hónapja van arra, hogy a munkát elvégezze. Erre összesen 201 millió 179 ezer 238 forintot fizet ki az önkormányzat.

Azt nehéz megállapítani, hogy Hende és az őt elkísérő Sátory Károly (Fidesz-KDNP) képviselő munkaterületen állnak e. Amennyiben igen, úgy munkavédelmi sisakot kellene viselniük.

A helyi Fidesz régóta mantrázza, hogy szerintük az állami támogatási csomagban szereplő beruházások késve valósunak meg. Idén februárban a közgyűlés külön napirendi pontban foglalkozott azzal, hogy 2014 és 2019 között milyen gyorsan haladtak a városi beruházások. Ebben az szerepel, hogy Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) polgármestersége alatt a támogatói szerződés megkötésétől számítva 11-40 hónap telt el beruházások megkezdése között. A piac parkolóinak esetében ez mindössze 8 hónap volt. 

Szólj hozzá!

DÖNTÉS - Leaszfaltozza az azbeszttel szennyezett utakat a szombathelyi önkormányzat!

Jövő hét hétfőn rendkívüli testületi ülésen engedhetnek zöld utat a képviselők Nemény polgármester akaratának.

Jelentős változások jönnek Győr vasúti közlekedésében: több vonat helyett pótlóbusz közlekedik hamarosan

Szeptember 11. és 22. között pályakarbantartás miatt vágányzári menetrend lép életbe, az utazóknak hosszabb menetidővel is számolniuk kell.

Győriek figyelem: szombaton ismét a Tarcsay utcába költözik a Dunakapu téri piac

A Győri Bornapok miatt egy napra visszatér korábbi helyére a sokadalom, a Tarcsay parkolóban pedig már péntek estétől változik a forgalmi rend.

Borítékolható einstand: állami kézbe kerül az MCC, a Batthyány Lajos Alapítvány és Áder János Kék Bolygója

Augusztus 31-től megszűnik a három szervezet különleges vagyonkezelői státusza, feladataikat és vagyonukat az állam veszi át – jelentette be Magyar Péter.

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.

Újabb igazgató távozik a Sárvár Fürdőről

Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgatóval augusztus 31-vel bont szerződést a létesítmény. Úgy tudni, a fiktív foglalkoztatási ügybe bukott bele ő is.

Bognár Nóra kezdeményezésre, Toldi Tamás vezetésével civil összefogással újították fel a sárvári Tinódi Gimnázium homlokzatát

A problémát a polgármesternek a közmeghallgatáson is felvetették, ám a hivatali úton nem nagyon akart mozdulni az ügy. 

A Belügyminisztérium vizsgálatot rendelt el az augusztus 20. ünnepség közbeszerzése miatt

Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke visszautasította, hogy tevékenyen részt vett az ünnepi rendezvények előkészítésében.

Czunyiné szerint nem elég nyilvánosságra hozni, hogy melyik civil szervezet mennyi támogatást kapott, azt is látni kellene, hogy mire költötték – bezzeg mi hiába kérdeztük ugyanezt Juhász Balázstól

A Fidesz Védvonalának vezetője ma már nagyon szeretné tudni, mire költik a civilek a közpénzt. Kár, hogy az NKA 17 milliárdos pénzosztásakor még nem volt ennyire égető a transzparencia.

Most több szakmára is ingyenesen képeznek ki Vas megyében

Mutatjuk, hol mivel képezheted magad tovább!

Milyen szűrőközeget válassz a medencédhez?

Ha van medencéd, biztosan találkoztál már azzal a kihívással, hogy hogyan őrizheted meg benne a víz tisztaságát.

A győriek véleményét is várják a város megújuló klímastratégiájáról

Szeptember 8-ig lehet észrevételeket és javaslatokat tenni a dokumentummal kapcsolatban, amely már a legfrissebb, 2024-es adatok alapján vizsgálja Győr helyzetét.

Likócsi dilemma: Huszár Gábor hatásvizsgálat nélkül nem támogatja a Pesti útra tervezett adatközpontot Győrben 

A fideszes képviselő teljes körű környezeti vizsgálatot és a megszűnő zöldfelület garantált pótlását sürgeti.

Nem állunk erős lábakon: a magyarok több mint negyede teljesen feléli a fizetését a hónap végére

A Provident nemzetközi kutatása szerint a magyar háztartások jelentős részének továbbra sincs érdemi pénzügyi tartaléka, és egyre kevesebben tudnak lakásra vagy nyaralásra félretenni.

Kezdődik a szombathelyi 11-es Huszár út felújítása

Csütörtökön, és pénteken este 6 órától teljes egészében lezárják a Metro áruháznál lévő körforgalmat.

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.