Hiába védeti le Dézsi Csaba András a Szívügyünk Szentiván nevet, ezzel nem tudja megakadályozni, hogy a civilek továbbra is használhassák azt

Farkas Bazsi 2022-11-07 20:10:00
Ha nem gazdasági tevékenységet érintően használja valaki a védett nevet, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala semmit sem tehet.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri polgármester nemrég egy asztalhoz ült azokkal a győrszentiváni civilekkel, akik tiltakoznak a házaktól mindössze 800 métere tervezett ipari park bővítése ellen. A polgármester itt közölte a lakosokkal, hogy már nem sokáig használhatja civil csoportjuk a Szívügyünk Szentiván elnevezést, mivel kezdeményezte annak levédését. 

Ez annyit tesz, hogy a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál eljárást indított az önkormányzat tulajdonában álló Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft., hogy az elnevezést - néhány másikkal együtt - helyezzék oltalom alá. Így az azt bejegyző jogiszemélyen kívül más azt ne használhassa.

Külön érdekesség, hogy az önkormányzati cég több más védoltalmi bejegyzéssel együtt összesen 600 ezer forintot fizet most azért, hogy az ő engedélyük nélkül más a nevet - így a civil tömörülés se - ne használhassa.

Az RTL Híradó is foglalkozott ma az üggyel, megkérdeztek egy független szakértőt, aki azt mondta, hogy a védoltalmi bejegyzés csak akkor érvényesíthető, ha azt gazdasági tevékenységhez köthető, árukhoz vagy szolgáltatásokhoz kapcsolható. 

Dézsi szerint az védjegyoltalmat nem valami ellen, hanem azért, hogy megőrizzék a városi összefogás és egység értékét.

Szólj hozzá!

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.

Mi ez hagymás bab? Nem, krumplis hal!

Könnyű nyári recept a Szigetközből.

Olajfát ültetnek el Körmend Főterén

Ez lesz a béke és az összefogás fája.

Megfelelő hozzáállással te is megtanulhatsz angolul

A nyelvtanulás nem egyszerű terep - ezt sokan megtapasztaltuk már. Ettől függetlenül egyáltalán nem lehetetlen elsajátítani egy idegen nyelvet, csupán a megfelelő hozzáállásra kell ügyelni.

200-210 ezer forint a győri albérletek átlagára

Budapesten 280 ezer forint az albérletek havi átlaga.

Engedély nélkül tárolt otthonában lőszert egy vasi férfi

Egy osztrák ház lomtalanításakor találta a zsákmányt. 

Konferencia-liga meccset játszik az ETO FC csütörtökön

Jerevánban lép pályára a győri csapat.

Milyen burkolatot válasszunk beltéri lépcsőhöz?

A beltéri lépcső nemcsak egy közlekedési útvonal, hanem egy meghatározó belsőépítészeti elem is, amely nagyban hozzájárul az otthon stílusához és hangulatához.

Mindjárt kiderül, hogy ki tanulhat tovább

Szerda este kihirdetik a ponthatárokat.

Nyári diákmunka kisokos

Tippek, hogyan legyen minden rendben. 

50 év feletti győriek, figyelem!

Kérdőív készül a lakosság életkörülményeiről.

54 millió forint kárt okozott a csaló házaspár GY-M-S megyében

Kamu asztalos vállalkozással csalták ki a pénzt a megrendelőktől.