7 millió forint jutalmat osztottak ki maguknak tavaly a Szombathelyi Tankerület vezetői

Farkas Bazsi 2022-10-19 14:47:00
Így fejenként közel 2 és fél millió forintot vihettek haza, miközben a tanárok egyetlen fillér jutalmat sem kaptak.

A 24.hu foglalkozott ma vele elsőként, hogy több tankerülti központban is busás jutalmakat osztogattak maguknak a tankerületi vezetők, miközben a pedagógusok alig pár ezer forintos jutalmat vihettek haza. Ha kaptak egyáltalán valamilyen plusz pénzt.

A lap a rendelkezésre álló adatokból dolgozva azt állapította meg, hogy a legnagyobb jutalmat 2019-ben a Berettyóújfalui Tankerületi Központ vezetői osztották ki maguknak, a három vezető összesen 13 millió 448 ezer forintot kapott. Ezi fejenként majdnem 4 millió 500 ezer forint. Mindezt úgy, hogy a tankerületükhöz tartozó 1722 pedagógust összesen 84 ezer forint jutalomra tartották érdemesnek.

A 24.hu összeállításában kiemelte, hogy a Szombathelyi Tankerülti Központ is az élmezőnyben van. 

Fodor István

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

Végig bogarásztuk az anyagot és azt találtuk, hogy itt

6 millió 924 ezer 404 forintot osztott ki magának a vezetőség.

A kk.gov.hu, vagyis a kormányzati portál szerint az intézménynek 3 vezetője van: Fodor István, tankerületi igazgató, Varga Béláné, gazdasági vezető, tankerületi igazgatóhelyettes és Takácsné dr. Pálhegyi Beáta szakmai vezető, tankerületi igazgatóhelyettes.

Ez azt jelenti, hogy fejenként 2 millió 308 ezer 135 forintot vihettek haza jutalomként. Miközben a tankerülethez tartozó pedagógusok egyetlen forint jutalmat sem kaptak.

Fodor István a múlt héten a csákánydoroszlói általános iskola új épületrészének átadásán azt mondta:

A legfontosabb az, hogy a diákok méltó körülmények között tanulhassanak, mert az igényes környezet igényes felnőttet nevel. 

Szólj hozzá!

Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.