Hende Csaba looking at things: készülő szombathelyi beruházások

Farkas Bazsi 2022-10-18 14:04:00
Mert a munka csak jobban megy, ha egy képviselő téblábol a munkaterületen.

Két készülő szombathelyi beruházást tekintett meg egymás után a napokban Hende Csaba (Fidesz-KDNP) parlamenti képviselő.

Fotó: Hende Csaba Facebook-oldal

A Ferenczy István utca készülő szakaszával kapcsolatban azt posztolta a politikus, hogy:

Szépen halad a munka a Jáki úton épülő körforgalomnál!
Ágh Ernő, rengeteg energiát fektetett abba, hogy kiharcolja a Körmendi és a Ferenczy utcát összekötő útszakasz megépülését. Ez a mintegy 700 millió forint kormányzati támogatásnak köszönhetően most meg is valósul.
Hajrá Szombathely!

Hende azt már elfelejtette, hogy a szombathelyi városvezetésnek 7 és fél millió forintot kellett hozzá adnia a beruházáshoz, mivel a központi költségvetésből érkező adóforintok nem fedezték teljes egészében az út építését.

Az út új szakaszát 2016-ban terveztette meg az akkori fideszes városvezetés, ám az építkezés csak most, 2022-ben indulhatott meg. Korábban a Modern Városok Program egyik eleme volt ez az útépítés is, ám ezt időközben Orbán Viktor miniszterelnök, pénzhiány miatt leállította.

Hende az épülő Dozmat utcába is kilátogatott. 

Fotó: Hende Csaba Facebook-oldal

Kormányzati támogatásból megújul a Dozmat utca.
A munka nem áll meg! - posztolta a képviselő.

És valóban, tavaly cimkézve kapott Szombathely 1 milliárd 200 millió forintot a központi költségvetésből, amit többek között több belterületi út felújítására fordíthatott az önkormányzat. Ebből a pénzből újult meg a Magyar László utca, a Nádasdy Ferenc utca, a Paragvári út és a Dozmat utca.

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.