A Fidesz legújabb terve szerint nem lenne közvetlen polgármester-választás 2024-ben

Farkas Bazsi 2022-10-16 12:53:58
A testületi többség döntené el, hogy ki lesz a város első embere.

Több forrásból úgy értesültünk, hogy ismét hozzányúlna a választási rendszerhez a kormány. Ezúttal a városok polgármester-választását változtatná meg oly módon, hogy a választók nem közvetlenül választanának polgármestert, hanem hasonlóképpen a kormányfőhöz, a testületi többség döntene arról, ki legyen a város első embere. 

Ezt látszik megerősíteni a 444 tudósítása, amely azt írja, hogy a csütörtöki Republikon konferencián elhagzottak szerint több résztvevő is utalt arra, hogy a Fidesz szerintük a képviselő-testületek kezébe adná a polgármester-választás jogát.

A közelmúltban rendezett időközi választásokon nem egy helyen billent át a testületi többség a Fidesz javára, a polgármester ugyanakkor továbbra is ellenzéki politikus maradt. Ezzel pedig komoly patthelyzet alakult ki az egyes városvezetésekben. Ilyen például a fővárosi első kerület, ahol a frissen kialakult Fidesz-többség mellett V. Naszályi Márta párbeszédes polgármester ül a testület élén.

Az új intézkedéssel - amelyhez egyébként alaptörvényt kell módosítani - a hasonló helyzeteket azonnal oldaná meg a testületi többség.

 

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.