Nincs pénz, nem indul meg a zalaegerszegi 43 milliárd forintos sportcsarnok építése

Farkas Bazsi 2022-10-13 09:25:15
Csupán feltételes közbeszerzést írt ki az önkormányzat.

Néhány napja írtunk róla, hogy válság ide, válság oda, csak kihirdették a zalaegerszegi sport-, és multifunkciós csarnok közbeszerzési eredményét: 42 milliárd 787 millió forintos kivitelezési ajánlattal a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó ZÁÉV Zrt. nyerte el a tendert. 

A tervek szerint:

- A jelenlegi épület mögött új, modern, 9 ezer négyzetméter alapterületű, napelemekkel felszerelt, 3 ezer ülőhellyel és további 1 ezer állóhellyel rendelkező multifunkciós csarnok épül, fix és mobil (betolható) lelátó szakaszokkal.
- A sportolási lehetőségek és a meccsek egy percre sem szakadnak meg. Az új csarnok felépülése és átadása után minden átköltözik, ezután pedig a régi csarnok elbontásra kerül. Egyrészt azért, mert a felelős gondolkodás jegyében nem vagyunk annyira gazdag város, hogy két csarnokot tartsunk fenn, másrészt, ha megmaradna a régi, akkor arra is milliárdokat kellene költeni éveken belül és az üzemeltetése sem lenne olcsó.
- A régi csarnok helyén 100 férőhelyes új parkoló épül.
- A Zala Plaza keleti oldalán további 159 új parkoló épül.
- A projekt részeként a Balatoni utca és a Stadion utca kereszteződésében körforgalom épül.
- Ugyancsak új csomópont épül a Stadion utca és a Zala Plaza nyugati oldala környezetében.
- Továbbá szükséges a Stadion utca forgalomtechnikai újraszabályozása és új feltáró út építése az új csarnokhoz.

  • Fotó: Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata

Az Mfor kereste meg a zalaegerszegi önkormányzatot, hogy tisztázza az építkezés részleteit. 

„bár a szerződést kötelező volt megkötni, az hatályba NEM LÉP, mivel a szükséges forrás nem áll rendelkezésre. Tehát: a beruházás NEM VALÓSUL MEG.” - írta az önkormányzat a lapnak.

Az Építési és Beruházási Minisztérium egy a sajtónak küldött közleményben azt közölte, a tervezési szakasz lezárulta után elindult a kivitelezés közbeszereztetése, ám a június elején hozott 1281/2022. (VI. 4.) Kormányhatározat kimondja:

az állami beruházásokat felülvizsgálat céljából – ide nem értve a kivitelezés alatt levőket – felfüggesztik,

ebből 2022-ben és 2023-ban összesen 1150 milliárd forint megtakarítást érnek el.

Szólj hozzá!

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.