Adóforintokból fizetteti ki telefonszámláját Hende Csaba

Farkas Bazsi 2022-09-29 17:01:27
Korábban még maga állta a telefonszámláját, aztán átkerült az előfizetés az Országgyűléshez.

Augusztusban írtunk róla, hogy Hende Csaba fideszes országgyűlési képviselő eljárást indított Czeglédy Csaba (független) önkormányztai képviselő ellenem a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál, mert Czeglédy egy júliusi posztban közölte Hende telefonszámát. 

A fideszes politikus szerint ugyanis telefonszáma nem nyilvános, Czeglédy szerintem pedig közérdekből nyilvános a mobilszám.

Czeglédy ma egy újabb posztban számolt be az eljárás jelenlegi állásáról.

A NAIH indítványomra megkereste a Magyar Telekomot, hogy a kérdéses telefonszámnak ki az előfizetője. Kiderült, hogy évek óta az Országgyűlés Hivatala - írja a politikus. 

Hende vagy hazudott a hatóságnak és mégsem a magántelefonszámáról van szó, vagy már évek óta az adófizetőkkel fizetteti ki a magántelefonja számláit. Egyébként látszik, hogy Bubu tipikus fideszes politikus, még havi tízezer forintért is lehajol, mert ennél azért nem kerül többe egy havi korlátlan beszélgetést és internethasználatot biztosító előfizetés. 

Azt csak halkan teszem hozzá, hogy mindkét esetben bűncselekményi gyanút vet fel Hende magatartása.

Kíváncsian várom, mit dönt majd a NAIH, ugyanis Hende csak abban az esetben fizetettheti az Országgyűlés Hivatalával a telefonszámláját, ha az közfeladat ellátását szolgálja. Ha pedig közfeladat ellátásához kell ez a telefonelőfizetés, akkor Hende ezen telefonszámát mindenki jogosult megismerni - mutatott rá Czeglédy.

Szólj hozzá!

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.