Plusz 8 millió forint lenne a Savaria Mozi üzemeltetése az év végéig

Farkas Bazsi 2022-09-28 18:17:55
Horváth Gábor a önkormányzati képviselő a szombathelyi önkormányzati lap példányszám csökkentésén spórolná meg ezt a pénzt.

A hétfői szombathelyi Gazdasági és Jogi Bizottságon kapta a megbízást Horváth Gábor (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő, hogy keressen pénzügyi fedezetet arra, hogy december 31-ig üzemlehessen fogadhasson nézőket a Savaria Mozi.

A mozit október 13-án zárná be a tervek szerint az önkormányzat, majd a fűtési időszakot követően az intézmény ismét üzemelne.

Összesen mintegy 8,5 millió forintra lenne szükség december 31-ig ahhoz, hogy a mozi üzemeltetése biztosított legyen - ismertette álláspontját Horváth Gábor egy sajtótájékoztatón. A képviselő szerint ez a forrás rendelkezésre állna akár cégen belül is, némi átcsoportosítással és a városi újság példányszámának csökkentésével. 

A tájékoztatón Illés Károly, a Fidesz frakcióvezetője a tervezett létesítmény bezárásokat kritizálta, szerinte ezzel élhetetlen lesz a város ezért bejelentette, hogy nem fogja megszavazni a frakciójuk a takarékossági csomagot.

Ezt a csomagot a gazdaságvédelmi munkacsoport dolgozta ki, amelynek tagja Lendvai Ferenc (Fidesz-KDNP) frakcióvezető-helyettes is.

Szólj hozzá!

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.

Már megint szórakozott valaki a 112-vel

Egy szombathelyi férfi azt állította, hogy a testvére belökte a szobába, és nem engedi ki onnan.

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.