„Nem érett meg a világ arra, hogy a kerékpárosokat beengedjük a szombathelyi Fő térre”

Farkas Bazsi 2022-09-28 07:27:30
Marad a tiltás a bicikliseknek.

A Gazdasági és Jogi Bizottság idén májusban összeghívitt ülésén hallgatták meg a szombathelyi rendőrkapitányság éves beszámolóját.

Ahogy arról akkor beszámoltunk, a statisztikát böngészve Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP) vetette fel, hogy szerinte baleseti gócpont és sürgős beavatkozást igényel a szombathelyi Fő tér helyzete, ahol nagyon sokan hosszában közlekedve kerékpároznak és rollereznek.

A teremben helyet foglaló Gulyás Ferenc, városi rendőrkapitány vetette fel erre azt az ötletet, hogy meg kellene vizsgálni azt a lehetőséget, hogy feloldják a mostani tiltást. 

Vagyis, hogy lehessen kerékpárral közlekedni a szombathelyi Fő téren.

A kapitány azzal érvelt, hogy csekély, szinte nulla a balesetveszély a téren, ennél sokkal balesetveszélyesebb helyek vannak a városban.

A felvetést nem kis vita követte, majd ez folytatódott a májusi közgyűlésen is.

A mai Bűnmegelőzési, Közbiztonsági és Közrendvédelmi Bizottság tárgyalta ismét az ügyet, ahol egy rendőrségi beszámolót hallgattak meg a bizottság tagjai.

Itt elhangzott, hogy:

  • A Fő tér könnyen megközelíthető kerékpárral, Észak-Dél irányban kijelölt kerékpárút is van.
  • A Fő tér gyalogútként használandó. A legszűkebb pontján a McDonalds előtt 8 méter széles.
  • Egy kétirányú közlekedésre alkalmas kerékpárút minimum 2 méter széles kell, hogy legyen. A volt Centrum áruház előtti út 2 méter 30 centi széles.
  • Kerékpárúton maximum 30 km/h-ás sebességgel közlekedhetünk.
  • A kerékpárosnak belátható kerékpárút kell.
  • Kézben tartott mobiltelefonnal tilos kerékpározni.
  • Alkolholt fogyasztani lehet kerékpározás előtt, de alkoholos befolyásoltsággal nem lehet kerékpározni.
  • A Fő tér nyugati és keleti végén is van egy-egy kerékpárral behajtani tilos tábla.
  • Amennyiben valaki a tiltás ellenére kerékpárral behajt a Fő térre, úgy 5 és 50 ezer forint közötti bírságot szabhatnak ki rá a rendőrök.
  • Június 1-től augusztus 31-ig 19 figyelmeztetés és 9 helyszíni bírság történt szabályszegés miatt.
  • Kerékpáros baleset eddig egész évben egy sem történt a Fő téren. 

Károlyi Ákos jegyző a városi főépítész levelét olvasta fel. Ebben az a vélemény fogalmazódott meg, hogy a Fő tér kulcsszerepet tölt be az adott városban lakó emberek életében. Egy jól működő tére az ottlakókat minden minőségben kiszolgálja. A gyalogosok jelenleg fesztelenül közlekednek a téren, hiszen hozzá vannak szokva, hogy ott járműforgalom nincs. Amennyiben a biciklisek közlekedhetnének a téren úgy ez a fesztelenség eltűnne és feszélyezetté válna a légkör a téren.

Nem érett meg a világ arra, hogy a kerékpárosokat beengedjük a szombathelyi Fő térre - összegzett Gulyás Ferenc rendőrkapitány.

A bizottság határozatában nem támogatta, hogy a szombathelyi Fő téren Nyugat-Kelet irányban kerékpárutat létesítenek. A határozatot a csütörtöki közgyűléssel is ismertetni fogják. 

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.