Még az is előfordulhat, hogy eztán legálisan lehet majd végig tekerni a szombathelyi Fő téren

Farkas Bazsi 2022-05-25 07:17:00
Maga a városi rendőrkapitány vetette fel, hogy nem ördögtől való lenne. Az önkormányzat megvizsgálja a kérdést. Neked mi a véleményed? Szavazz!

A rendőrség 2021-es beszámolójával vette kezdetét hétfőn a Gazdasági és Jogi Bizottság ülése. A statisztikát böngészve Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP) vetette fel, hogy szerinte baleseti gócpont és sürgős beavatkozást igényel a szombathelyi Fő tér helyzete, ahol nagyon sokan hosszában közlekedve kerékpároznak és rollereznek.

A teremben helyet foglaló Gulyás Ferenc, városi rendőrkapitány vetette fel erre azt az ötletet, hogy meg kellene vizsgálni azt a lehetőséget, hogy feloldják a mostani tiltást. 

Vagyis, hogy lehessen kerékpárral közlekedni a szombathelyi Fő téren.

A kapitány azzal érvelt, hogy csekély, szinte nulla a balesetveszély a téren, ennél sokkal balesetveszélyesebb helyek vannak a városban.

Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) képviselő erre azt mondta el, hogy nemrég Brunoban járt egy konferencián, ahol egyébként mindenféle külön felfestést vagy jelzés nélkül közlekednek együtt a belvárosban a gyalogosok és a kerékpárosok és teljes harmóniában megvannak így egymással.

Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely!) bizottsági elnök rákontrázott. Ő azt mesélte, hogy Rotterdamban és Amszterdamban járt egy küldöttséggel, ahol szintén hasonló jelenséggel találkozott.

Koczka Tibor (Pro Savaria) szintén támogatta az ötletet.

A bizottság megegyezett abban, hogy ugyan ez nem az ő hatáskörük, de a kérdést delegálják a megfelelő bizottságnak azzal, hogy jövő hónapra készítsenek elő egy javaslatot majd tárgyalják azt meg.

Ha rajtad múlna, akkor te elleneznéd vagy támogatnád az ötletet? Szavazz!

Szerintem úgy jó, ahogy most van. A Fő tér így is nagyon zsúfolt, nem engedném rá a bicikliseket.

Eddig is sokan használták a Fő teret biciklizése, miért ne tekerhetnének tiltás nélkül a bicajosok.

Támogatom a tiltás megszüntetését, de csakis úgy, hogy kijelölt sávot kapnak a téren a bicajosok. 

Szavazás

Ha rajtad múlna, akkor te elleneznéd vagy támogatnád az ötletet? Szavazz!

Szólj hozzá!

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.