Tényleg le kell jelenteni az MVM-nek, ha nem csak fűtésre használjuk a gázt?

Farkas Bazsi 2022-09-26 14:03:00
Más az ára a földgáznak, ha főzünk és vizet is melegítünk vele, és más akkor ha csak melegedünk mellette? Utánajártunk!

Tényleg le kell jelenteni az MVM-nek, ha nem csak fűtésre használjuk a gázt?

Más az ára a földgáznak, ha főzünk és vizet is melegítünk vele, és más akkor ha csak melegedünk mellette? 

Néhány soros írás jelent meg a nem túl bizalomgerjesztő nevű eztnezd.net-en. A poszt arról szól, hogy annak írója pórul járt, mivel nem jelentette le a szolgáltatónak, hogy nem csak és kizárólag fűtésre használja a gázt - erre olvasónk hívta fel a figyelmünket. 

A cikkbe még egy MVM fejléces űrlapot is beillesztettek, amin a felhasználók bejelenthetik a változást.

Magát a MVM-et kerestük fel, hogy valóban más áron adják-e a gázt, attól függően, hogy mire használja a felhasználó. 

A cég válaszából az derül ki, amit már előre sejtettünk, vagyis, hogy egy álhíroldalba botlott olvasónk, és természetesen a gáz ára nem függ attól, hogy mire használjuk azt a lakásban.

Ahogy az MVM fogalmazott: Az Ön által hivatkozott, rossz magyarsággal írt oldal sajnos egyike azoknak, amelyek szándékosan és módszeresen vezetik félre az olvasóikat. 

Kérjük, hogy amennyiben áram- és földgázszolgáltatással kapcsolatosan hiteles információkat szeretne olvasni, tájékozódjon az MVM Next honlapján. A rezsicsökkentéssel kapcsolatos változásokról is részletes tájékoztatókat, gyakran ismételt kérdéseket és válaszokat, árkalkulátorokat, kisfilmeket, példákat tartalmazó weboldalt hoztunk létre, amelyet az alábbi címen érhet el: https://www.mvmnext.hu/lakossagirezsi - hívta fel a figyelmet a szolgáltató. 

Szólj hozzá!

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.

Orbán Viktor egy…

Komoly üzenet jelent meg a szombathelyi Árkádia Üzletközpont fényreklámján.

Elaludt vezetés közben egy ittas sofőr Szombathelyen

Előbb padkára hajtott, majd összetört egy parkoló autót.

Hóban, fagyban is dolgoznak a kukásautók Győrben

Zavartalan a hulladékszállítás, de egyes utcákban később érkezhetnek a járatok.

Balesetet okozó embercsempészt ellen emelt vádat a Győri Járási Ügyészség

A rendőrök elől menekült, végül fejtetőre rakta az autót amiben hét embert rejtegetett. 

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.