Nem csak, hogy van, de még a tervezetnél előbb is érkezik a klímabónusz Ausztriában

Farkas Bazsi 2022-08-26 09:15:38
Már szeptemberben kiutalja a klímavédelmi és drágulás elleni támogatást az osztrák állam. A felnőttek 500, a gyermekek pedig 250 euróra számíthatnak.

Miután a minisztériumi előkészületek lezárultak, már szeptemberben kiutalja a klímavédelmi és drágulás elleni támogatást a környezetvédelmi és a pénzügyminisztérium, közölte a két tárca. A felnőttek 500, a gyermekek pedig 250 euróra számíthatnak, amit átutalás vagy utalvány formájában kapnak kézhez.

Az első 300 ezer véletlenszerűen kiválasztott jogosultnak pedig már meg is érkezett. Az ökoszociális adóreform keretében létrehozott klímabónusz a környezetbarát életmódot igyekszik támogatni. Az eredetileg a lakáskörülményektől függően 100 és 200 euró közötti juttatást a kormány a 6 milliárdos drágulás ellni csomagja keretében 250 euróra emelték, és tovább 250 eurós inflációs pótlékot is rendeltek hozzá.

A juttatást nem szükséges igényelni, a jogosultságot a környezetvédelmi minisztérium állami adatbázisokból kéri le. Akinek az adóhivatal nyilvántartja számlaszámát, vagy a nyugdíjbiztosítótól valamilyen ellátást kap, annak automatikusan az itt bejelentett számlájára érkezik a juttatás, a többiek pedig utalvány formájában kapják meg a klímabónuszt a jövő hónapban - tudósított a magyarok.orf.at.

Szólj hozzá!

Jótékonysági ételfőzés lesz pénteken a Győri Városháza előtt

Lelkes civilek főznek rászorulóknak, az ételosztás délelőtt zajlik a belvárosban.

December 20-án lezárul a sárga kukák kiosztása a GYHG térségében

A vidéki településeken befejeződik az otthoni csomagolóanyag-gyűjtéshez szükséges edények átadása.

Megvannak Kolossváry Balázs utódai a Győr Plusznál

Egyszerre ketten kellenek, hogy betöltsék a volt vezérigazgató hagyta űrt.

Édeshármas: hogyan válasszunk harmadik szereplőt?

Az édeshármas lehetősége felizzíthatja a mindennapok szürkeségét, és sokak fantáziáját megmozgatja. De hogyan is döntsük el, hogy ki legyen a harmadik személy?

Feltörték a szombathelyi adventi vásár egyik bódéját

Sonkát és pénzt lopott a betörő. Elkapták.

V.Németh Zsolt szerint a TISZA jelölte csúfosan kikapott a nagykőrösi időközi választáson, pedig a párt nem is indított jelöltet

A világraszóló Fidesz győzelemmel megszerzett 371 szavazat a testület egyetlen mandátumát jelenti.

Nőtt a Tisza előnye, megtorpant a Fidesz

A 21 Kutatóközpont mérése szerint decemberre visszaállt a nyári állapot: a Tisza vezet, a kormánypárt viszont nem tudott előrelépni.

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.