Szinte ételt sem adott a testvérpár az idős és beteg édesanyjuknak, aki kiszáradásban halt meg Győr-Moson-Sopron megyében

Nagy Donát 2022-08-22 08:14:00
Elhanyagoltság miatt hunyt el az idős néni.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség minősített emberöléssel vádol egy testvérpárt, akiknek az édesanyja súlyos fokú kiszáradás miatt vesztette életét.

A vádirati tényállás szerint a 84 éves sértett a fiával élt együtt egy Győr-Moson-Sopron megyei településen, a lánya pedig, aki ugyanabban a városban élt, rendszeresen látogatta őt.

A 2020 februárjától mozgásképtelen, ágyhoz kötött sértettet a gyermekei a leromlott állapotú családi ház egyik külön szobájában helyezték el.

A szoba, a berendezés és az ágy tisztán tartásáról azonban nem gondoskodtak, a sértett télen gyakran a fűtetlen szobában didergett, míg nyáron a melegtől szenvedett.

A férfi az édesanyja gondozásában, ellátásában egyáltalán nem vett részt, a nő alkalmanként főzött zacskós levest a sértettnek. A sértett rendszeres táplálék bevitele így a gondozó által biztosított ebédre korlátozódott, ahogyan a sértett testének megtisztítását is a gondozó végezte el naponta egyszer.

A sértett halála 2020 nyarán súlyos fokú kiszáradás talaján fellépő keringési elégtelenség miatt következett be.

A vádlottak terhére rótt minősített emberölés életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő.

A nyomozást az ügyben a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság folytatta le, míg az érdemi döntést várhatóan a Győri Törvényszék fogja meghozni.

Címlapképünk illusztráció, fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.