Lehet, hogy hamarosan feloldják a szélerőműépítési tilalmat Magyarországon

Nagy Donát 2022-08-18 10:09:14
Jelenleg ugyanis gyakorlatilag tilos ilyent építeni itthon.

Több figyelemreméltó bejelentést is tett Palkovics László technológiai és ipari miniszter a török hírügynökségnek adott interjújában, többek között belengette a szélerőműépítési tilalom megszüntetését is, szúrta ki a Világgazdaság.

Fotó: Pixabay

Egy 2016-os kormányrendelet értelmében ugyanis nem lehetséges szélfarmot telepíteni a lakott területtől számított 12 kilométeres védőtávolságon belül. Ez a kikötés a gyakorlatban azt jelenti, hogy lényegében nincs olyan pont Magyarországon, ahol lehetséges szélerőművet felállítani.

Úgy tűnik, a kormány hajlandó meggondolni magát a kérdésben.

Az iparminiszter ugyanis hosszan beszélt energetikai kérdésekről Törökországban. Kifejtette, hogy jelenleg Európa energiarendszere földgázközpontú: a villamosenergia árát földgáz alapú rendszerek alapján állapítják meg, ezen azonban változtatni kell.

Magyarország 2023 végére a napenergiatermelés kapacitását 3 gigawattról 8 gigawattra növelné, ezt pedig a szükséges berendezések magyarországi gyártása esetén 20-24 gigawattra lehet felfuttatni. Palkovics szerint ugyanakkor Magyarország más alternatív energiaforrások kiaknázását is tervezi, mint a biogáz, a biometán és a biomassza.

Közölte, hogy 

a geotermikus és a szélenergiába való befektetésekkel együtt a következő 10 évben összesen 16 milliárd euró értékben jöhet létre befektetés.

A lap szerint a szélenergia alternatívák közötti említése a cikk elején említett okok miatt váratlan a kormányzati szinten. Hogy ebben lesz-e tényleges változás, az egyelőre nem ismert, mindenesetre ha valamikor, akkor most feltámadhat itthon a poraiból a szélenergia.

Szólj hozzá!

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.