Végre megindulhat az új bölcsőde építése Vasszécsenyben

Farkas Bazsi 2022-08-16 11:26:00
Több mint egy éve akadályozták a beruházást. Jövő szeptember 30-ra kell, hogy elkészüljön vele a kivitelező.

Hétfő délután testületi ülésen 5 igen és 1 nem szavazattal fogadta el a vasszécsenyi képviselő testület az új bölcsőde épületének kivitelezőjét, a nyertes a Szárnyas Építőipari és Kivitelezési Kft. lett.

Összesen hárman adtak be érvényes ajánlatot a közbeszerzésre. A KG Invest 2008 Kft. 234 millió 180 ezer 50 forintért vállalta az építést, a Szárnyas 258 millió 853 ezer 628 forintért, míg a Szkendó Generál Kft. 264 millió 500 ezer 81 forintos ajánlatot adott.

A pontrendszer alapján a Szárnyas adta a legkedvezőbb és szakmailag legjobb ajánlatot, így ha a tegnaptól számított 10 napos moratórium lejár, akkor az önkormányzat le is szerződhet velük. 

Az építkezés feszített tempóban 2023. szeptember 30-ra kell, hogy elkészüljön. 

Vasszécseny egy uniós operatív program keretében 350 millió forintot kapott egy 24 fős bölcsőde építésére. Nem volt zökkenőmentes a projekt sorsa, hiszen korában már írtak ki közbeszerzést, és hirdettek is nyertest. A Vasi Triglif Kft. azonban nem volt hajlandó aláírni a szerződést, arra hivatkoztak, hogy a kiírásban szereplő, ám számukra nem elfogadható, a területen fennálló korlátozások miatt nem tudják a munkát elvégezni. Az eljárást többször megakasztották, így azt nem egyszer függesztette fel átmenetileg a hatóság.

Végül gyorsított eljárásban tudott az önkormányzat újabb győztest hirdetni. A mostani győztes ajánlat a beruházás becsült értékénél közel 4 millió forinttal többe kerül. Ám mint azt Zsolnai Zoltán (független) vasszécsenyi polgármester a testületi ülésen elmondta,

a különbözet a projekten belüli átcsoportosítással kerül biztosításra, így műszaki tartalom csökkentés nélkül valósulhat meg a régóta húzódó beruházás.

A testületi ülésen az is elhangzott, hogy a nyertes kivitelezővel közösen hamarosan lakossági fórumot tart a település vezetője, hogy a közbeszédben felmerült dezinformációkat eloszlatva, megnyugtatóan tájékoztassa a lakosságot a kivitelező alkalmasságáról és a beruházás folyamatáról.

Címlapkép: a jelenlegi bölcsőde épülete

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.