Megvizsgálják Győrben, hogyan könnyíthetnék a falusias övezetekben a társasházasítást

Pintér Bence 2022-08-16 15:15:00
A jelen szabályok szerint nem lehet, a mostani helyzetben viszont ez a rezsi miatt problémát okoz ott, ahol több háztartás egy ingatlanban.

Bárány István független önkormányzati képviselő vetette fel a keddi közgyűlésen a problémát: több családnak problémát okoz, hogy bár gyakorlatilag két külön háztartást vezetnek, de az ingatlanu kegy lakóegységnek számít, ezért ki fognak csúszni az átlagfogyasztásból a villany és a gáz tekintetében.

Erre megoldás lehetne, hogy társasházzá alakulnak ezek az ingatlanok, de Győr falusias és kisvárosias környezetében ezt nem engedi az építési szabályzat.

Ez friss fejlemény, nemrég fogadta el a közgyűlés azt a szabályt, hogy ezekben az övezetekben egy telken egy lakás lehet, ezzel akarták megakadályozni a újépítésű „lapos társasházak” kialakítását ezeken a területeken. Ezt Bárány István – a szabály egyik ötletgazdája – továbbra is fontosnak tartja, ugyanakkor azt kérte, hogy a város fontolja meg, hogy a már meglévő ingatlanok kapcsán lazítsanak a szabályon, ezzel könnyítve a családok terheit. Tehát az új beépítésekre továbbra is érvényes lenne a szabály.

Az indítványhoz támogatólag csatlakozott a másik nagy kertvárosi övezet, Győrszentiván képviselője, a fideszes Dr. Sik Sándor is, sőt,

a felvetéssel Dézsi Csaba András polgármester is egyetértett, és megígérte, hogy megvizsgálják a dolgot.

Ezután felhívta a mikrofonhoz Szaksz Vince főépítészt, aki elmondta, hogy ha meg akarják változtatni az építési szabályzatot ezügyben – amit szerinte meg lehet csinálni – azt gyorsított eljárásban is csak három hónap alatt lehet véghezvinni.

Szólj hozzá!

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.