Zsugorodik a nyomtatott sajtó, néhány kiadvány minden 11. olvasóját elveszítette

Fehér Buda 2022-08-15 14:30:00
Csökkentek a Fidesz uralma alatt tartott megyei napilapok eladásai is.

Hétfő reggel publikálta a Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetség (Matesz) az idei második negyedévi gyorsjelentését az auditált hazai nyomtatott sajtótermékek példányszámairól, írja a hang.hu.

A lap összesítése alapján kiderült, hogy a nyomtatott sajtó már évek óta zsugorodik, az utóbbi időszakban viszont

bezuhant a bulvárlapok népszerűsége.

A Kiskegyed például az elmúlt három hónap alatt elveszítette az olvasói közel 9 százalékát, vagyis minden 11. olvasóját. A KESMÁ-hoz tartozó Hot! sem 6,93 százalékos csökkenéts, míg a Story is jelentős 6,46 százalékos mínusz könyvelhetett el. Öt százalék fölötti csökkenést mutatnak a számok a Blikk napilap esetében is.

A Magyar Hang szerint az adatokból jól látszik, hogy a könnyed olvasmányokat kínáló bulvárszegmensben volt a legnagyobb a visszaesés, egy kivétellel: a szintént a KESMA-hoz tartozó Nemzeti Sport napilap negyed év alatt csaknem ezerötszáz olvasót veszített, vagyis 7,31 százalékot esett a példányszáma. Jelentős a csökkenése a Nők Lapjának is: közel hétezerrel kevesebb az értékesített példányszám, ez 4,65 százaléknyi esést jelent.

De tovább csökkentek a megyei napilapok eladásai is, amelyeket egy ideje már a Fidesz totális ellenőrzése alatt tart. A legjobban az Észak-Magyarország napilap példányszáma csökkent, negyed év alatt 3,7 százalékkal.

Szólj hozzá!

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?