Ismét balhé volt Szombathelyen a Bánya Café környékén

Farkas Bazsi 2022-08-15 12:03:09
Taxiban tett kárt egy ittas lány. Korábban a lakók egy emberként keresték meg a városvezetést a Szinyei utcában uralkodó áldatlan állapotok miatt.

Vasárnap hajnalban taxit rendeltek egy súlyosan ittas fiatal nőnek, a taxis nem volt hajlandó elszállítani az utast, mire a barátnője ütlegelni kezdte az autót, kárt is okozott benne. 

A rendőrség az Ugytudjuk.hu értesüléseit megerősítve a követlező választ küldte el:

Tájékoztatom, hogy a Szombathelyi Rendőrkapitányság garázdaság vétség megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást. 

A tavaly decemberben megtartott közmeghallgatáson a Szinyei Merse Pál utca lakói egy emberként emeltek szót amiatt, hogy a Bánya Café vendégei megkeserítik az életüket. Nem egy olyan kárról számoltak be, amit az ittas vendégek okoztak nekik. 

Akkor az az ígéret érkezett, hogy a városvezetés megkeresi a szórakozóhely üzemeltetőjét és próbálnak változtatást elérni. 

Márciusi cikkünkben újra foglalkoztunk is témával.

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester megkereste a Bánya Café tulajdonosát és üzemeltetőjét is, akikkel a következőkben állapodtak meg akkor: 

További 1 fővel növelték a már meglévő biztonsági szolgálat létszámát, így a bejárati kapuban is megoldott lesz a rend fenntartása.

A szórakozóhelyen belül, illetve kívül táblák kerültek kihelyezésre, amelyben felhívják a vendégek figyelmét arra, hogy csendesen távozzanak, illetve, hogy a taxikat a vendéglátóegység udvarára rendeljék.

A vendéglátóhely képviselői vállalták a folyamatos együttműködést a taxitársaságokkal. 

A taxisok részére az eddigi 1 parkolóhely helyett 5 parkolóhely került kijelölésre a szórakozóhely udvarán. 

A hatósági is fokozza a jelenlétét a problémás időszakokban. Ez azon az egyeztetésen hangzott el, amit a polgármester és Gulyás Ferenc városi rendőrkapitány tartott a témában. Fokozott járőri jelenlétre lehet számítani a rendőrségtől és a közterület-felügyelettől is.

Nemény a lakóknak küldött levelében azt jelezte, hogy a meghozott intézkedések hatékonyságát fél év múlva felülvizsgálják, amennyiben pedig szükséges, újakat fognak hozni annak érdekében, hogy az utca lakóinak nyugalma biztosítva legyen.

Szólj hozzá!

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.