Már szállítja az ígért orosz gázt Magyarországra a Gazprom

Papp László Tamás 2022-08-14 10:35:06
A magyar kormány álláspontja szerint jelenleg lehetetlen beszerezni elég gázt, ha kihagyjuk az oroszokat.

Megkezdte Oroszország a további gézszállítást Magyarország számára - közölte Menczer Tamás Facebookon. Ez az első ütemben napi 2,6 millió köbmétert jelent délről a Török Áramlat gázvezetéken keresztül augusztus végéig, de mint elmondta a fideszes képviselő, folynak már a tárgyalások a szeptemberi szállításokkal kapcsolatban is. Menczer szerint a magyar kormánynak kötelessége biztosítani a gázellátást, és most ennek tesznek eleget.

Szijjártó Péter külügyminiszter még júliusban ment Moszkvába, akkor 700 millió köbméter földgáz vásárlásáról tárgyalt. A külügyminiszter akkor is megismételte a magyar kormány álláspontját arról, hogy a jelenlegi viszonyok közt ekkora mennyiségű gáz beszerzése lehetetlen lenne Oroszország kihagyásával

– emlékeztet az Azonnali.

Az Európai Unió kívánsága mindeközben az, hogy az egész területen 15 százalékkal csökkentsék a tagállamok a gázfogyasztásukat, ezzel megbirkózván az ukrajnai háború által kiváltott energiaválsággal.

Címlapkép: Wikimedia commons

Szólj hozzá!

Juhász Péter Pál részeg, börtönviselt, képzettség nélküli dolgozókat alkalmazott

Dobrev Klára bemutatta a Szőlő utcai intézetről készített sorozat 3. részét.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.