Toronyi lignit: nincs folyamatban koncessziós eljárás bányanyitásra

Pintér Bence 2022-08-09 10:33:16
A jobbikos Balassa Péter kérdezett rá, hogy tervez-e a kormány bányanyitást, felemás választ kapott.

Lesz-e lignitbánya Torony mellett? – a kérdés nem újkeletű, hiszen a vasi település környéki lignitmező feltárása és kitermelése szóba került már korábban, de akkor a helyiek tiltakozása miatt nem került rá sor.

A mostani helyzetben azonban a kormány arra kérte fel Palkovics László minisztert, hogy „tegye meg a szükséges intézkedéseket a lignit tüzelőanyag kitermelésének növelése érdekében”. Ezért Balassa Péter Vas megyei jobbikos képviselő írásbeli kérdést tett fel az ügyben a miniszternek, amire Palkovics helyett államtitkára, Koncz Zsófia válaszolt.

Az egyenes kérdésre, miszerint:

„tervezi-e a Kormány a lignitbánya nyitását Torony község mellett?¨,

kevésbé egyenes válasz született.

Az államtitkár először megidézte a jogszabályt, ami alapján bányanyitáshoz koncessziós eljárás kell Magyarországon,

majd azt közölte, hogy a pályázati kiíráshoz szükséges viszgálati anyagok Torony község körzetéről nem állnak rendelkezésre, koncessziós eljárás nincs folyamatban.

Ez szigorúan nézve azt jelenti, hogy jelenleg, illetve a szűk közeljövőben nem nyílik lignitbánya Torony közelében, de arról nem árul el sokat, ami az eredeti kérdés volt, miszerint van-e szándéka a kormánynak, hogy lignitbánya legyen Torony község mellett.

Szólj hozzá!

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni.