Összesen 6,4 millió forintból újítják fel a szombathelyi Fürdő utcai és Liget utcai hidakat

Fehér Buda 2022-08-09 11:54:12
Hosszabb-rövidebb időre le is zárják majd a hidakat, amíg dolgoznak a szakemberek.

Kedden délelőtt sajtótájékoztatót tartott Horváth Attila (Éljen Szombathely!), szombathelyi alpolgármester, amelyen bejelentette, hogy nemsokára megindul a munka a város két hídján. Horváth elmondta, hogy a Fürdő utcai gyalogoshidat, valamint a Liget utcai Arany-patak hidat teteti rendbe a város. Az alpolgármester szerint már több lakossági megkeresés érkezett a városvezetés felé, mivel a környéken lakók szerint hangos és balesetveszélyes is ez a két híd.

Horváth elmondta, hogy az ő meglátása szerint a Fürdő utcai gyalogoshíd tényleg rendkívül rossz állapotban van, ezért erre a szakaszra

4,6 millió forintot fordít a város. 

A híd szerkezetéhez szerencsére nem kell hozzányúlni, mindössze a rajta található fapallókat cserélik biztonságosabbra, ám a munka így is 3-5 hétig el fog nyúlni, addig a hidat le is kell zárni a gyalogos és biciklisforgalom elől.

Az Arany-patak hidat már 1,8 millió forintból újítja meg Szombathely.

Horváth a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a lakók mellett már Kecskés László (Fidesz-KDNP) képviselő is jelezte számukra, hogy ráfér egy kis szeretet a hídra, amit egyébként az autósok is használhatnak. Az Arany-patak hídját viszont rövidebb időre, csak 3-5 napra zárják le, Horváth reméli, ezt még az iskolakezdés előtt meg tudják majd tenni. 

Az alpolgármester hozzátette, hogy neki nagy szívfájdalma, hogy csak javítási munkát tudnak elvégezni a két hídon. A teljes felújítás ugyanis sokkal drágább beruházás lenne, erre azonban jelenleg sem EU-s támogatás, sem másféle pályázatot nem tud igénybe venni Szombathely. Horváth ugyanakkor hozzátette, hogy a már megkezdett járda és útfelújítási programot nem állítják le. Az viszont kérdéses, hogy jövőre miként tudják majd folytatni a programot, mivel egyelőre nem látják, mennyi pénzt visz majd el a várostól a gáz és víz emelkedő ára. Horváth szerint azonban már hozzászoktak az ilyesfajta gazdálkodáshoz, hiszen a COVID-járvány és az ukrajnai háború miatt már régóta kiszámíthatatlan körülmények között dolgozik a városvezetés. 

Szólj hozzá!

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét.