Letartóztatták a gyermeküket halálra kínzó szülőket Szombathelyen (18+)

ugytudjuk.hu 2022-08-04 15:14:00
Addig rugdosták és éheztették a csecsemőkorú babájukat Csepregen, hogy belehalt a bántalmazásba. Vigyázat, megrázó részletek!

A Szombathelyi Járásbíróság nyomozási bírója egy hónapra elrendelte a gyanúsítottnak letartóztatását, akiknek a cselekménye különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megállapítására, valamint kiskorú veszélyeztetésé bűntettének megállapítására alkalmas – írja a Szombathelyi Törvényszék Sajtóosztálya

A rendelkezésre álló adatok alapján megállapítható, hogy a gyanúsítottak – akik házastársak – közösen nevelték öt kiskorú gyermeküket.

A gyermekek közül a 2019-ben született sértett arcát és fejét rendszeresen ütlegelték, a földön fekvő gyermekbe az édesanya többször belerúgott, őt a szoba hideg padlózatán egy pelenkában, ruhanemű nélkül fekve hagyták aludni, illetve a sértett megfelelő táplálását legalább négy hónapon keresztül tudatosan elmulasztották, ami a gyermek testi leromlásához, továbbá gennyes tüdőgyulladás kialakulásához vezetett.

A gyanúsítottak a gennyes tüdőgyulladás tüneteit, illetve a gyermek romló állapotát észlelték, ennek ellenére nem kértek segítséget, nem biztosították a gyermek orvosi ellátását. Mindezek következtében a sértett 2022. február 7. napján éjszaka elhalálozott. A sértett halála megfelelő gondozás, ápolás és ellátás esetén minden kétséget kizáróan elkerülhető lett volna, valamint amennyiben a gyermeknél a gennyes légúti gyulladást időben ellátásban részesítették volna, élete megmenthető lett volna. Azzal, hogy gyanúsítottak a sértettet éheztették, bántalmazták, illetőleg részére orvosi segítséget nem kértek, a gyermek fizikális, mentális leépülése, sorvadása valamint

ezek miatti halál a sértettnek a szokványost meghaladó szenvedést, fájdalmat, kínt, gyötrelmet okozott.

A gyanúsítottak gondozási, ápolási kötelezettségüket szándékosan elmulasztották, mert gyermekük halálát kívánták, amelynek következtében állt be a magatehetetlen kiskorú sértett halála.

Mindezeken túl a gyanúsítottak a nevelésük alatt álló gyermekek testi, értelmi, erkölcsi és érzelmi fejlődését súlyosan veszélyeztették olyan módon, hogy a gyermekeket egy lánccal bezárt szobában tartották, őket onnan csak levegőzés céljából engedték ki, nekik az ételt beadták a szobába, azonban nem ellenőrizték, hogy azt elfogyasztják-e.

A négy gyermeknek az alapvető higiéniai feltételeket nem biztosították, a gyermekek szobájában nem takarítottak, a padlózat és a gyermekek ágya szeméttel, rothadó ételmaradékkal, vizelettel, és széklettel volt szennyezett, amely miatt fertőzésveszély állt fenn. A gyermekek levegőzésére szolgáló udvar szeméttel, ételmaradékkal, rozsdás vashulladékkal volt szennyezett, amely miatt ugyancsak fertőzésveszély állt fenn és balesetveszélyes is volt.

A gyanúsítottak az elhunyt sértettet csupán két alkalommal vitték el a számára előírt fejlesztő gyógytornára, de az otthoni gyakorlatokat nem végezték el a gyermekkel, továbbá a halálát megelőző öt napban őt nem fürdették, pelenkáját a halála előtt négy nappal cserélték le.

A bíróság végzése ellen az édesanya és védője jelentett be fellebbezést, míg az édesapa és védője tudomásul vették azt.

Szólj hozzá!

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.