A győrszentiváni fideszes képviselő sem tudja, milyen gyárat akarnak építeni a városrész mellé

Pintér Bence 2022-08-04 21:01:00
Lakossági fórumot tartanak péntek délelőtt a városházán.

Bővül a győri Ipari Park Győrszentiván városrész felé, erre pénzt is kapott a város,

a témában pedig péntek délelőtt 10 órakor lakossági fórumot is tartanak a városházán.

Nagy kérdés azonban, hogy pontosan miről. A fórumról hírt adó Kun Zoltán posztjából az derül ki, hogy a háromszáz hektáros területet

jelentős mértékben zavaró hatású ipari övezetbe sorolják, ahol „különösen veszélyes (pl. tűz, robbanás, fertőzőveszélyes), bűzös vagy nagy zajjal járó gazdasági tevékenységhez szükséges létesítményeket” lehet majd elhelyezni.

A környezetvédő egy képet is kitett arról, hogy a terület milyen messze esik szentiváni közintézményektől:

De azt valójában egyelőre nem tudni, pontosan milyen gyár költözne ide.

Azt még a helyi fideszes képviselő sem tudja, mi költözik ide

A mindenfelé terjedő hírek alapján ugyanis tartja magát az információ akkumulátorgyár készül majd idetelepedni, ami több okból is aggályos lehet. Erre Kun Zoltán is felhívta a figyelmet: Gödön, ahol hasonló gyár van, például szennyezés került a kutak vizébe.

Dr. Sik Sándor, a terület fideszes képviselője azonban Facebook-oldalán arról írt, hogy ő maga semmit sem tud arról, milyen gyár fog idetelepülni.

Ahogy ő fogalmazott:

 A jelenlegi téma a mezőgazdasági ( Má) területből Gipz ( gazdasági ipari zavaró) területté minősítés egyeztetése! Az hogy milyen gyár( ak), üzem(ek) fognak idetepülni, arról jelenleg még NINCS tudomásom! Hivatalos tájékoztatás véleményem szerint majd a Kormánytól ( minisztériumtól) várható, mivel KIEMELT KORMÁNYZATI TÁMOGATÁSSAL ALAKUL A TTERÜLET! Az hogy akkumulátorgyár, VW gyár, koreai üzem, vagy más épül NINCS TUDOMÁSOM! A Városvezetéstől egzakt tájékoztatást nem kaptam, konkrét hiteles információt jelenleg NEM tudok közreadni!”

Hozzátette azonban, hogy az Ipari Park bővítése szükséges, mert a terület elfogyott. A környezetvédelmi kérdések kapcsán megjegyezte:

„A bővítés egyértelmű, hogy valamilyen mértékű környezetterheléssel fog járni !( üzemtől függően) Ezért kértem egy LEVEGŐTERHELÉST FOLYAMATOSAN MÉRŐ ÁLLOMÁS TELEPÍTÉSÉT AZ IPARI PARK BŐVÍTÉSÉNEK RÉSZEKÉNT!!! Hangsúlyozom: az Ipari Park bővítése a jelenleg folyó esemény, a gyártelepítés profilja még nincs eldöntve!”

Tehát a helyi képviselő sem tudja, hogy pontosan ki és mit akar építeni az Ipari Parkba.

Szólj hozzá!

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.

A megfelelő munkaruha életeket menthet!

A hírekben számtalanszor olvashatunk olyan munkahelyi balesetekről, amelyek könnyedén megelőzhetőek lettek volna, ha a munkavállaló a megfelelő munkaruházatot viseli, illetve ha a munkáltató valóban komolyan veszi a munkavédelmi előírásokat.

Állandó traffipaxot kap a győri Széchenyi híd

Még idén megvalósul a közlekedésbiztonsági beruházás.