Egyelőre szombathelyi Sportközpont sem tudja, hogy mi lesz a Sugár úti sportbüfé hasznosításával

Farkas Bazsi 2022-07-31 08:41:31
Az épület nincs túl jó állapotban.

Néhány hete írtam már a szombathelyi, Sugár úti sportbüféről. Az egységet 26 évig üzemeltető család januárban adta vissza a bérleményt. Azóta üresen áll, az egykor komoly kosárlabda meccseket, vagy éppen Savaria női röplabda tornákat megélt motel és büfé.

Ez volt az a hely, ahol a Falco “felnőtt”, hiszen a férfi kosárlabda csapat, a kis csarnokban játszva mentelt az első bajnoki helyezéséig, az ezüstéremig. Az Aréna Savaria megépülte után a csarnokot már az utánpótlás használta edzésekre, a büfé vendégei pedig hűségesek maradtak és az élvonalbeli meccsek előtt és után itt melegítettek illetve itt vezettek le, beszélték ki a rangadók mozzanatait.

Az épületen látható nyomot hagyott az idő, külsőleg és belsőleg is ráférne a felújítás. Kérdés persze, hogy az elszálló építőanyag és rezsi árak, illetve az adózási formák szigorítása mellett jelentkezne-e bárki az üzemeltetésre.

Az ingatlant kezelő Szombathelyi Sportiskola és Sportközpont ügyvezetője, Kovács Cecília megkeresésünkre a következő választ adta:

A Sugár úti sportbüfé jövőbeni hasznosítása kidolgozás alatt van, amint érdemi előrelépés történik, tájékoztatni fogom.

Ismerve az önkormányzat, ezzel együtt pedig az önkormányzati cégek anyagi helyzetét, túl sok jóra nem számíthat a sportbüfé épülete. 

Szólj hozzá!

Több mint 350 millió forint ment el a VOKS2025 szavazólapokra 

Nem ellenőrizték, hogy valaki többször is kitöltötte-e, elhitték bemondásra, hogy nem. 

Medencék alá műpázsit: Praktikus és esztétikus megoldás

Sokan szembesültek már azzal a problémával, hogy a kerti medencéjük alja megsérült az éles kövektől vagy a felszín alatti gyökerektől. Ez sajnos nem ritka, és többeket elgondolkodtatott már, mivel is lehetne megvédeni a medence alját, hogy ellenállóbb legyen.

14 és fél milliárd forintból bővíti körmendi gyáregységét az Egis

Az állam 3 és félmilliárd forinttal száll be a költségekbe.

Alig fél éves működés után bezár az Oladi Posta és szatócsbolt

A munkaerőhiány miatt nem tud tovább üzemelni az üzlet.

Vágj bele a transzferálás világába bátran!

Sokan tántorodnak el már a kezdeti lépéseknél, amikor transzfer oldatokkal próbálkoznak.

Lélegezz tudatosan!

Elgondolkodtál már azon, hogy figyelsz-e a légzésedre egy kimerítő edzés közben?

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.