Nyolc és félmillióba került a győri Magna Cum Laude koncert színpadtechnikája

Pintér Bence 2022-07-25 17:35:21
Ismét kiderült, hogy a város másfél milliárdos színpadtechnikája, amivel függetlenedni akartak a külső vállalkozóktól, nem elég.

A győri Polgármesteri Hivatal kulturális osztályának legutóbbi üvegzseb-jelentése szerint

8,5 millióba került a városak Magna Cum Laude-koncert hang-, fény- és színpadtechnikai szolgáltatása.

A június 11-i koncerten Dézsi Csaba András polgármester is fellépett a népszerű zenekarral a Dunakapu téren, énekelt és gitározott is.

A hangot, a fényt és a színpadtechnikát fővállalkozóként ismét az a Sebi Sound Kft. szolgáltatta, amely egyébként a Győr Projekt tulajdonában, tehát önkormányzati tulajdonban álló színpadtechnikát is üzemelteti. Ezt ugye, mint korábban írtuk, a város éppen azért vásárolta még 2017-ben, hogy függetlenedni tudjon a külső piaci szolgáltatóktól.

Erre 1,5 milliárd forintnyi EU-s támogatást költött a város, ami azonban rendezvényeire azóta is folyamatosan külső piaci cégekkel szerződik,

pedig a beszerzéskor még arról volt szó, hogy „a saját eszközök biztosítása a költséghatékonysághoz is hozzájárulnak”.

Tavaly, amikor a Slade-koncerten mindennek ellenére 18 millió forintot költött a város a hang-, fény- és színpadtechnikára, megkérdeztük erről Hajtó Péter fideszes önkormányzati képviselőt, aki akkor még a Győr Projektnél volt vezető pozícióban, és egyébként is rendezvényszervezéssel foglalkozik. Ő akkor elmondta:  a város által megvásárolt technika nem alkalmas arra, hogy folyamatosan változó igényeket kiszolgáljon, inkább fix színpadhoz alkalmas eszközökről beszélhetünk.

Kiemelte, hogy cserébe győri alvállalkozókkal dolgoztatnak, és akkor még gondolkoztak azonis, hogy még egy beruházással (aminek a költségét több tízmilliósra tette), úgy egészítsék ki a város birtokában lévő eszközparkot, hogy az rugalmasabban használható legyen. Elmondta akkor, hogy ehhez még a városnak egy 10-20 fős állandó csapatot is fenn kellene tartania, ami viszont nem biztos, hogy költséghatékony, ennek felmérésén még dolgoztak.

Ezek szerint a helyzet továbbra sem változott, gyakorlatilag tehát a semmire költött el 1,5 milliárd forintot korábban a város.

Szólj hozzá!

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát.