Konténerszállóba költöztették a Győrben elszállásolt menekülteket

Pintér Bence 2022-07-15 16:17:00
A hírekkel ellentétben innen nem kell kiköltözniük a kárpátaljai roma menekülteknek.

Likócson, a hajléktalanszálló mellett felhúzott konténerszállóba költöztették azokat a káprátaljai roma menekülteket, akiket korábban a Zrínyi utcai egykori kórházépületben szállásolt el a győri önkormányzat – derült ki a 444 fényképes, helyszíni riportjából.

77 menekült, köztük 44 gyerek kapott itt szállást,

mint kiderült, családonként egy légkondicionált konténerbe osztották el őket. Minden konténerben van légkondi, illetve 2-3 családra jut három vécé és két zuhanyzó.

Az önkormányzat azt írta:

a likócsi szállás egyenértékű a mobil munkásszállás kategóriával. Magyar munkavállalók örömmel vennék, ha munkáltatójuk ilyet biztosítanának részükre, ellenszolgáltatás nélkül. Az állami támogatás a menekültek étkeztetésére elegendő. A szállást és minden más, a napi rendezett élethez szükséges ellátást az önkormányzat a saját költségén biztosítja.”

A szállót a Vöröskereszt üzemelteti, ők intézik az egészségügyi ellátást is. A gyerekeknek a város óvodai ellátást biztosít, illetbe a nagyobbak ősztől megkezdhetik az iskolát.

Voltak olyan hírek, hogy a menekülteknek el kell innen mennie, de a Vöröskereszt arról tájékoztatta a lapot, hogy ez nem igaz. Ennek ellenére sokan fontolgatják, hogy hazatérnek, a férfiak közül pedig többen – akik korábban is dolgoztak Magyarországon – azt, hogy munkásszállóra költöznek.

Nyitókép: Kaufmann Balázs / 444

Szólj hozzá!

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.