Az ukrán háború és a rezsicsökkentés megvédése miatt a Kőszeg-Szombathely 2x2 sávos új út építésének megkezdése is lóg a levegőben

Farkas Bazsi 2022-07-15 06:57:00
A felülvizsgálat folyik.

2019. januárjától kezdve követjük nyomon az M87, Kőszeg - Szombathely szakaszának alakulását. Ez az az útszakasz, ami 2x2 sávon, teljesen új nyomvonalon gyorsítaná meg a közlekedést a két település között, majd az osztrák határ felé a 87-es felújított szakaszába csatlakozva vezetne Ausztria irányába.

A projekt részeként épült volna meg Szombathely mellett, a METRO áruház mögötti északi elkerülő szakasz. Erről azonban a héten mondta ki Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség parlamenti képviselője, hogy a kormány leállította ezt az építkezést

Hogy az M87-es Kőszeg - Szombathely és a 87-es Kőszeg országhatár szakasz építését is felfüggesztik-e, azt a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt-től kérdeztük meg.

A cég válaszában ezt írta:

Az M87 gyorsforgalmi út Szombathely és Kőszeg közötti szakasz, valamint a 87. sz. főút Kőszeg (M87 gyorsforgalmi út) és Kőszeg országhatár közötti szakasz megvalósítására a NIF Zrt. feladatelrendeléssel az előkészítésig, azaz az engedélyes és kiviteli tervek elkészítéséig rendelkezik.

A projektre vonatkozóan 2021. év végig az engedélyes tervek elkészültek, a szükséges út-, híd-, magasépítési és csapadékvíz-elvezetésre vonatkozó engedélyek, valamint a területszerzéshez szükséges kisajátítási változási vázrajzok, földhivatali és építéshatósági záradékkal rendelkezésre állnak.

A kiviteli tervek készítésére vonatkozó közbeszerzés ajánlati felhívása 2022. április 15. napján jelent meg az EU Hivatalos Lapjában, az ajánlatok bontására 2022. május 30-án került sor. A beérkezett ajánlatok bírálata folyamatban van.

A 2175/2022. Korm. határozatban foglaltak szerint, az 1281/2022. (VI.4.) Korm. határozat 2. pontja (Ami azt írja, hogy a Magyarország szomszédságában zajló háború idején a rezsicsökkentés megvédése és a honvédelmi célok teljesítése érdekében szükséges költségvetési intézkedések miatt, az állami beruházásokat felülvizsgálat céljából - ide nem értve a kivitelezés alatt levőket - felfüggeszti, amelynek költségvetési hatásaként 2022-ben és 2023-ban összesen 1150 milliárd forint megtakarítás elérendő, illetve érvényesítendő - szerk.) szerinti

projekt felülvizsgálat folyamatban van.

 A projekt felfüggesztésére vonatkozóan döntés nem született.

Szólj hozzá!

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.