Érzelmileg bántalmazott egy 15 éves játékost az SZKKA elnöke, elmarasztalta az országos szövetség Etikai bizottsága

Farkas Bazsi 2022-07-13 11:56:00
A lány szülei súlyosbításért fellebbeztek. A klub tiszteletbeli elnöke, Hende Csaba egyelőre nem reagált a történtekre. 

Június 22. határozatában a Magyar Kézilabda Szövetség elmarasztalta a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia ügyvezető elnökét, Pődör Zoltánt. Mint az a testület közzétett indoklásában olvasható:

Pődör sportszakemberhez méltatlan módon járt el, érzelmileg bántalmazva ezzel a 15 éves Marton Jázmint.

Az ügyvezető megsértette az MKSZ Etikai és Gyermekvédelmi Szabályzatát, ezért fegyelmi vétséget követett el, ami miatt 350 ezer forint megfizetésére kötelezték.

Lapunk úgy értesült, hogy a sportoló édesapja a serdülő csapat egy vesztes meccse után írt egy Facebook-posztot, amelyben többek között arról írt, hogy az ügyvezető elnök végig sem nézte - a szerinte - lélektelennek mutatott játékot.

Pődör másnap azonnali hatállyal menesztette a posztoló lányát, a kiskorú Jázmint. Majd értesülésünk szerint az erről szóló dokumentumot feltöltötte az Egyesület zárt Facebook-csoportjába.

Jázmin 8 éves kora óta egészen mostanáig edzett az SZKKA-ban. Nagyon szerette a társait, akiktől most az ügyvezetői határozat szerint tiltva van. Komoly lelki traumát okoztak neki azzal, hogy így kitették a csapatból, napok át vigasztalhatatlanul sírt. Hiába kértük, az elnök akkor sem változtatta meg a döntését. Mivel nem vagyunk makulátlanul elégedettek az elsőfokú határozattal, így benyújtjuk a fellebbezést, amitől súlyosabb döntést remélünk - nyilatkozta lapunknak Marton Zsolt, Jázmin édesapja. 

Kerestük Pődör Zoltánt is, aki telefonban nem akart reagálni az Etikai Bizottság döntésére, azt kérte, hogy kérdéseinket emailben tegyük fel. Amint választ kapunk, azzal egy külön cikkben foglalkozunk.

Kerestük Hende Csabát. Szombathely és térsége fideszes országgyűlési képviselője ugyanis a klub tiszteletbeli elnöke. Hende egyelőre nem reagált megkeresésünkre, így nem tudjuk, hogy értesült-e a történtekről és amennyiben igen, úgy mi a véleménye. 

Korábban is volt balhé

2020. július 31-én az SZKKA ügyvezetője által is jegyzett közleményt kapott szerkesztőségünk, amelyben az állt, hogy a gyanú szerint az Aréna Savaria öltözőjének ablakán keresztül valaki felvételt próbált meg készíteni az utánpótlás korú lány kézisekről.

Az eset kapcsán a gyanúsítottat - a kézilabda klub nyomására - azonnal elbocsátották az önkormányzati tulajdonú cégtől. 

A rendőrség később az ügyben bűncselekmény hiányában szüntette meg a nyomozást. 

Szólj hozzá!

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.