Tíznapos színházi fesztivál kezdődik az idén 40 éves Kőszegi Várszínházban

ugytudjuk.hu 2022-07-12 11:26:00
Négy helyszínen is várják az érdeklődőket.

A 40 éves Kőszegi Várszínház gazdag programkínálatát megkoronázva július 14. és 24. között tíz napon át tartó színházi fesztivált szervez - közölte az MTI-vel a teátrum igazgatója kedden.

Pócza Zoltán elmondta: négy helyszínen is várják az érdeklődőket, július 14-én este hét órától a Jurisics vár udvarán a várszínház saját bemutatójaként  Shakespeare Szentivánéji álom című vígjátékát láthatja a közönség.

A vár külső udvarán ingyenes koncertek lesznek, a Festetics Palota kis udvarában kamaraszínházi előadásokat láthat a közönség, az előadások után pedig szakmai beszélgetés zárja az estéket - fűzte hozzá.

A Zwinger átalakul gyerekszigetté, hiszen minden nap több programnak örülhetnek a legkisebbek, délutánonként diafilmvetítés, mesekuckó lesz, majd különböző korosztálynak szóló meseelőadások, kézműves foglalkozások és Felhővadászat is várja a családokat.

Hozzátette: július 16-án színházi szakmai konferenciát tartanak az Európa Ház Bibó Termében, július 17-én este hét órakor pedig a vár lovagtermében Páskándi Géza Az ígéret ostroma, avagy félhold és telihold című drámájának felolvasószínházi "újrabemutatójával" ünneplik a várszínház 40. évét, emlékezve arra, hogy 1982-ben ennek a darabnak a bemutatójával kezdődött a Kőszegi Várszínház nyári előadásainak sora.

Címlapfotó: Kőszegi Várszínház Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Újabb rendőrségi nyomozás indult a Sárvári Gyógyfürdőn

A gyanú szerint többen is fizetés nélkül vehettek igénybe szolgáltatásokat.

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.