Ezeket kérdezi a Momentum elnöke Parragh Lászlótól a KATA-törvényről

Papp László Tamás 2022-07-12 19:07:00
Új fogalom: katakárosultak.

Gelencsér Ferenc, a Momentum elnöke sajtótájékoztatón jelentette be, hogy levélben fordult Parragh Lászlóhoz, az Iparkamara elnökéhez, az alábbi kérdésekkel:

    - Milyen segítségre számíthatnak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarától a katára vonatkozó szabályok módosítása után létbizonytalanságba taszított százezrek, a katakárosultak?

    - Helyes eljárásnak tartja-e, hogy kevesebb mint egy nap leforgása alatt változtatnak egy ilyen széles réteget, százezreket érintő kérdésben?

    - Önnek, illetve a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának milyen szerepe volt abban, hogy szigorítás helyett gyakorlatilag megszüntetik a kedvező és egyszerű kata adónemet?

    - Végül pedig: mikor kér bocsánatot azoktól a kisvállalkozóktól, akiket megszólalásaiban rendre adócsalónak állít be? 

A Momentum elnöke szerint ez a törvény több mint 400 000 KATA-s vállalkozóval és családjaikkal szúr ki és a kormány, valamint az Iparkamara elnöke ahelyett, hogy érdekvédőként lépne fel, létbizonytalanságban tart több százezer embert.

Most szigorítás helyett gyakorlatilag megszünteti a kisadózók tételes adóját a hatalom. Itt az ideje, hogy végre kamarai elnökként, a vállalkozók érdekeit képviselve lépjen fel” – zárja levelét Gelencsér Ferenc.

 

Szólj hozzá!

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.