LMP: A Fidesz az atomenergia és a földgáz zöldre festése mellé állt

Fehér Buda 2022-07-06 20:01:11
Az Európai Parlament többek között a fideszes képviselők szavazatával elutasította azt az indítványt, amelynek köszönhetően nem minősül környezetrombolónak a földgáz és az atomenergia.

Nemrég érkezett szerkesztőségünkhöz az LMP közleménye, amelyben arról írnak, hogy az Európai Parlament többek között a fideszes képviselők szavazatával elutasította azt az indítványt, amely megakadályozta volna, hogy a gáz- és atomenergia-ágazatok bizonyos tevékenységei környezeti szempontból fenntarthatónak minősüljenek. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük:

A Fidesz az atomenergia és a földgáz zöldre festése mellé állt

Az Európai Parlament többek között a fideszes képviselők szavazatával elutasította azt az indítványt, amely megakadályozta volna, hogy a gáz- és atomenergia-ágazatok bizonyos tevékenységei környezeti szempontból fenntarthatónak minősüljenek. A francia atomlobbi és a német földgázlobbi célt ért a Fidesz segédkezése mellett.

A szavazással az EP támogatta az atomenergia és földgáz beemelését a környezetileg fenntartható gazdasági tevékenységeket osztályozó taxonómia-rendeletbe, ami sorvezetőként szolgál a piaci befektetőknek. A zöld pecsét megadása azt jelenti, hogy ezek a projektek könnyebben juthatnak finanszírozáshoz, a tőke a megújuló energiaforrások helyett a nukleáris- és földgázszektorba fog áramlani.

Az LMP – Magyarország Zöld Pártja határozottan elutasítja az atomenergia és a földgáz zöldre festését. Nem lehet fenntarthatónak tekinteni az atomenergiát, amikor a nagy aktivitású hulladékok kezelésére nincs megoldás és a balesetek beláthatatlan hatással járhatnak. A földgáz pedig az európai áramtermelésből származó szén-dioxid kibocsátás vezető forrása: egységnyi kibocsátása 10-40-szer akkora, mint a megújuló energiaforrásoké. Az atomenergia és a földgáz zöld címkéje tovább erősíti Európa orosz energiafüggőségét és aláássa az európai klímacélokat.

Az EP döntésével még nincs minden veszve. A bizottsági javaslat csak akkor léphet hatályba, ha az Európai Unió Tanácsa nem emel kifogást. Felszólítjuk a kormányt, hogy a Tanácsban utasítsa el az atomenergia és a földgáz zöldre festését.

 

Dr. Schmuck Erzsébet és Kanász-Nagy Máté,

az LMP társelnökei

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.