Ötven százalékos áremelés várható a győri uszodákban

Papp László Tamás 2022-07-04 16:35:30
Az energiaköltségek a tavalyi hétszeresére nőttek.

 Többek között a Sport Aquában megy körbe a hír a vendégek körében, hogy évközben árat fognak emelni. Méghozzá jelentős mértékben. 

írja az Új Szó Nálunk. A lap megkereste a Győr Projekt ügyvezető igazgatóját, aki úgy válaszolt: 

ötven százalékos emeléssel kalkulálnak.

Ez esetben a háromórás úszójegy például 1250-ről 1875-re emelkedne, a hozzá vásárolható szaunajegy pedig 1100-ról 1650-re.  

A találgatásoknak elébe lehet menni úgy, hogy maga az illetékes mondja el a terveket. Nagy Gergely László, a Győr Projekt ügyvezetője elöljáróban leszögezte: a sportuszodában hét éve nem nyúltak az árakhoz, az energiaköltségek (villany, gáz) azonban jelenleg a hétszeresei az előző évinek. Kényszer szülte lépés lesz tehát az áremelés – amennyiben ehhez a tulajdonos is hozzájárul

– idézi a lap az ügyvezetőt, aki hozzátette:

A héten egyeztet a polgármesterrel, s arról is, hogy milyen mértékű lesz maga az emelés. Számok tehát még nincsenek. „Nyilván nem tehetjük meg, hogy az ezer forintos úszójegyet a hétszeres energiaköltségekre hivatkozva a hétszeresére emeljük, erről tehát biztosan nem lesz szó” – mondta.

Az emelés (ha tényleg lesz) egyaránt érinti a bérleteket, a belépőket és a pályák bérlését is. A sportegyesületekkel szeptemberben tárgyalnak mindig az újabb évről, így náluk onnantól várható az emelés. A vendégkörnél leghamarabb augusztus 1-jétől lehet bevezetni az új árakat – vagy szintén a szeptember 1-jei határidőt lövik be.  

A Magyar Vilmos Uszoda esetében ugyanaz a helyzet a költségeket illetően, illetve a másik két, a Győr Projekt által üzemeltett sportkomplexumnál, az Olimpiai Sportparknál és az Audi Arénánál. Az emelésekre így mindenhol számítani lehet

– írja az Új Szó Nálunk.

Címlapkép: Pixabay.

Szólj hozzá!

Csak néma csönd jött válaszul a sárvári fideszes önkormányzati képviselőktől, amikor azt kérdezték tőlük: Kinek van még köze a bucsui Magyar Péter választási indulásához?

Nemrég Varga Károly fideszes önkormányzati képviselő lapunknak vallotta be, hogy ő is gyűjtött ajánlásokat a TISZA miniszterelnökével azonos nevű jelöltnek.

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.