Kanyarodósáv is lesz az új szombathelyi Mekihez a 87-es főútról

Nagy Donát 2022-06-17 18:08:00
Könnyen megközelíthető lesz a gyorsétterem az autósoknak, ehhez azonban a frissen elkészült kerékpárutat máris át kellett vágni.

Ahogy arról lapunk elsőként számolt be, új McDonald's nyílik Szombathelyen, a Metro Áruházzal szemben. A telekre korábban csak az épület mögött lévő kisebb utcákról lehetett behajtani, azonban nemrég a 87-es útról egy új kanyarodósávot is elkezdtek építeni a könnyebb bejutás végett.

Fotók: Nagy Donát

 

Igaz, a nemrég átadott kerékpárutat így máris át kellett vágni.

A biciklis közlekedésre szánt aszfaltcsík egy régi problémát oldott meg a környéken, viszont amikor azt elkezdték kialakítani, még nem lehetett tudni, mi fog épülni a telken. Ezt az étterem üzemeltetője is megerősítette lapunknak.

A kanyarodósáv kialakításáról a Progress Étteremhálózat Kft. minden érintett hatósággal, valamint a helyi Önkormányzattal is egyeztetett. A kivitelezési tervek a hatósági előírásoknak megfelelően készültek, a kivitelezés csak minden illetékes szerv jóváhagyását követően indulhatott el. A kanyarodósáv tervezése a kerékpárút megépítése után kezdődött el.

– írták válaszul kérdésünkre, amit az önkormányzat is megerősített:

A kivitelezési munkálatok 2020. május hónapban kezdődtek, a kerékpárút forgalombahelyezése 2021. május hónapban történt meg. A Progress Étteremhálózat Kft. 2021. április 29. napján kért kezelői hozzájárulást a 1692/9 hrsz-ú ingatlanon építendő étterem útcsatlakozásának kialakításához. A kerékpárút tervezése, kivitelezése során az Önkormányzat nem rendelkezett információval az ingatlan beépítéséről, valamint annak megközelítésének módjáról.

Egyébként nagyon gyorsan felhúzták a gyorséttermet, amivel a két konkurens céghez hasonlóan már a Mekinek is lesz városszéli, autós kiszolgálással egybekötött szolgáltatása.

Szólj hozzá!

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.