Megépülhet a Győrben a Dunaville, ami miatt Dézsi eredetileg változtatási tilalmat vezetett be

Pintér Bence 2022-06-13 16:39:00
Két éve még nagyon nem tetszett a győri polgármesternek a Dunaville néven futó városréti projekt, ami most zöld utat kaphat.

Az építő Facebook-kommentjéből derült ki, hogy

az év végén elindulhat Győrben a Széchenyi híd belvárosi hídfőjénél lévő üres telekre álmodott magasházas projekt, a Dunaville építése.

Az Imocent Kft. tulajdonosa, Méhes Dávid ezt írta egy kommentelő kérdésére: „Köszönjük érdeklődését, várhatóan június hónapban aláírásra kerül az új TRSZ a várossal és ezt követően fogjuk tudni beadni az építési engedélykérelmet. Augusztus hónapra tervezzük az előértékesítés kezdetét, a kivitelezés várhatóan 2022. IV. negyedévben indul meg.”

A Dunapart Rezidencia, illetve a másik oldalon az Olla Group pár éve befejezett tornyos épületének környékén tehát az itt fellelhető látványtervek szerint megépülne öt különböző magasságú toronyház, itt lehet megnézni, hogy milyenre álmodták meg őket. Egyébként a legutóbbi változtatási tilalom már nem vonatkozik erre a telekre, miközben Városrét legnagyobb része még mindig tilalom alá esik.

Mindez azért érdekes, mert két éve Dézsi Csaba András polgármester például éppen erre a projektre hivatkozva vezette be először – az akkor még csak korlátozott terjedelmű – változtatási tilalmat. A polgármester akkor azt mondta egy sajtótájékoztatón: „vannak olyan családi házas övezetek, ahol falatnyi területekre 600-800 lakásos lakótelepeket zsúfoltak be, és

a belvárosban a Mosoni-Duna partjára terveztek 13-15 emeletes lakóházakat több száz lakással. Ezeknek sem a közlekedési kapcsolatai, sem pedig a parkolási megoldásai nincsenek átgondolva.”

Videóra is felmondta ezt a polgármester egyébként, egészen pontosan arról beszélt, hogy ez „megengedhetetlen”:

Kérdés, hogy mi változott az elmúlt két évben, hiszen Városrét közlekedési kapcsolatai érdemben nem javultak azóta sem, sőt az erre járó CityBuszt is megszüntette a város. Azért is kérdés ez, mert Dézsi polgármester azóta már három alkalommal vezetett be változtatási tilalmat a város nagy részére a város túlépítésére és a „kapzsi” építési vállalkozókra hivatkozva, amelyből kettő elbukott a Kúrián, a legutóbbi pedig még csak két hete született, így annak elkaszálására még várhatóan várni kell pár hónapot.

A túlépítésre hivatkozás közben viszont mégis útnak indult a Tatai úti ezer lakásos társasházas projekt, illetve ezek szerint a korábban külön kipécézett Dunaville is. Hogy ez utóbbi ügyben a polgármester szerint mi változott, arról megkérdeztük őt is, de egyelőre nem válaszolt.

Nyitókép: 2/A

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.