Hivatalossá vált, hogy Szombathely biztosítja a telket, amire felépülhet az SZKKA csarnoka

Vágvölgyi Bálint 2022-06-12 20:15:00
A körülötte lévő területekre pedig vételi szándéknyilatkozatot tett a klub.

Néhány hete az Ugytudjuk is megírta, hogy a Magyar Kézilabda Szövetség jóváhagyta, hogy TAO-forrásból elkezdődhessen az Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia csarnokának tervezése, ha pedig a terveket is elfogadják, akkor az állami forrásból történő kivitelezése.

Most újabb fejleményekről számolt be a csarnok-projekttel kapcsolatban az SZKKA hivatalos honlapja: a SZOVA által jóváhagyott fontos határozatokat (jelzálogjog hozzájárulás, beruházás hozzájárulás) elfogadta, megerősítette Szombathely önkormányzata is, ami azt jelenti, hogy az önkormányzat hivatalosan is biztosítja a klub számára költésgmentesen azt a területet, amire felépülhet az SZKKA kézilabda-csarnoka.

A város által biztosított terület Szombathely észak-keleti részén, a zanati városrész mellett helyezkedik el, a 86. számú másodrendű út szomszédságában (a Tesco hipermarkettől Zanatra vezető úton a vasúti átjáró után lévő terület az M86-os gyorsforgalmi út irányába).

Ezt a telket tehát Szombathely önkormányzata biztosítja díjmentesen, de további hír, hogy a körülötte lévő területekre pedig vételi szándéknyilatkozatot tett a klub.

Szólj hozzá!

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.