Fegyházra ítélt a bíróság egy szombathelyi párt, akik szexrabszolgaként tartottak egy 17 éves lányt

Farkas Bazsi 2022-06-07 11:56:50
A lánynak naponta 4-5 kuncsaftot kellett fogadnia.

A Szombathelyi Törvényszék előkészítő ülésen, társtettesként, tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére szexuális cselekmény végzése érdekében erőszakkal és fenyegetéssel elkövetett emberkereskedelem és kényszermunka bűntettében mondta ki egy letartóztatásban lévő férfi és egy nő bűnösségét. Az I. rendű -férfi- vádlottat 6 év fegyházra, a II. rendű -nő- vádlottat 5 év fegyházra ítélte, továbbá a vádlottakkal szemben összesen 150 ezer forint vagyonelkobzást rendelt el.

A tényállás szerint az I. rendű vádlott 2021 áprilisában megismerkedett a 2003 nyarán született sértettel, akit rávett, hogy utazzon el vele a szombathelyi otthonába, ahol 2021. április 16. és május 30. napja között anyagi haszonszerzés céljából szexuális cselekmények végzésére kényszerítette oly módon, hogy telefonját elvette tőle, internetes szexpartnerkereső oldalakon prostitúcióra hirdette meg, és arra utasította, hogy naponta átlagban 4-5 személlyel prostitúciót folytasson. 

A sértett többször közölte az I. rendű vádlottal, hogy nem akarja a prostitúciót tovább végezni, aki ezért őt akaratának megtörése végett napi rendszerességgel fején és testszerte ütötte-rúgta, szidalmazta és hozzátartozói, köztük gyermeke megölésével fenyegette. A bántalmazások következtében a sértett nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett el.

A II. rendű vádlott a fenti időszakban és helyszínen a bűncselekmény elkövetésében úgy működött közre, hogy az I. rendű vádlottat a prostitúció folytatása érdekében a tiltakozó sértett bántalmazására biztatta, illetve a sértettel szexuális kapcsolatot részesítő személyektől a tarifát –összesen 150 ezer forintot– ő vette át és osztotta meg egyenlő arányban az I. rendű vádlottal.

Az ítéletet az ügyész mindkettő vádlott vonatkozásában tudomásul vette, míg az I. rendű vádlott és védője a kiszabott szabadságvesztés enyhítése és enyhébb végrehajtási fokozat megállapítása, a II. rendű vádlott és védője a kiszabott szabadságvesztés enyhítése érdekében jelentettek be fellebbezést.

A bíróság mindkettő vádlott letartóztatását fenntartotta, amelyet tudomásul vettek.

Szólj hozzá!

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.

Felfüggesztette a Posta a szombathelyi Oladi Platón a kézbesítést

A kérdés csak az, hogy honnan tudják majd a címzettek, hogy levelet kaptak, ha nem kapnak róla levelet, hogy levelük van.

Patkánymérget találtak egyes HiPP bébiételekben Ausztriában - fokozott óvatosságra int a Nébih

Az érintett termékeket több országban is lefoglalták, a magyarországi gyártás nem érintett.

MÁV: Gázolás történt a győri fővonalon – késnek a vonatok

A baleset miatt egy vágányon halad a forgalom Győr és Győrszentiván között.

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.