430 millió forintért kelt el a szombathelyi Sylvester János nyomda épülete

Farkas Bazsi 2022-05-24 07:21:03
Az önkormányzat nem élt elővásárlási jogával.

Ahogy idén februárban az Ugytudjuk.hu elsőként beszámolt róla, új tulajdonosa lett a szombathelyi Sylvester János nyomdának. 

Az elképzelések szerint lakásokat nem, viszont üzleteket kialakítanak, egy bevásárló udvart és egy vendéglátót is létesítenek, amelynek terasza a patakra néz majd.

Az elképzelés szerint valahogy így néz majd ki a megújult épület.

A volt nyomda épületét meghagyják, ezt alakítják úgy ki, hogy üzletek létesülhessenek. A belső részben lesz bútor, konyhastúdió és egyéb üzletek. A mostani szolgalmi utat kibővítik, így a ki- és bejárást egy 2x1 sávos út biztosítja. De megújul az önkormányzati parkoló is, ezt a területet szintén rendezik. 

A Gazdasági és Jogi Bizottság is tárgyalta ma az épület eladását. Mivel a városnak elővásárlási joga van az ingatlanra. A bizottsági anyagból az derült ki, hogy

a volt nyomda épületét a Zanati úti Irodaház Kft. 430 millió forintért vásárolta meg. 

A vevő eddig 43 millió forintot fizetett ki, a fennmaradó összegből 187 millió forintot idén augusztus 31-ig fizet ki, további 200 millió forintot pedig banki hitelből október 31-ig rendez majd.

A bizottság úgy döntött, hogy nem él elővásárlási jogával, a végső szót a csütörtöki közgyűlés mondja ki. Prognosztizálhatóan hasonló eredmény születik majd a voksolásnál.

A beruházó korábban úgy nyilatkozott lapunknak, hogy az engedélyes tervek kézhezvétele után, 1 évvel már üzemeltetni szeretné az átépített létesítményt. 

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.