23 ezer forintért árulta nem is létező trambulinját egy férfi

Nagy Donát 2022-05-13 06:49:00
Mindennek megvan az ára szerinte, ahogy a szintén nem létező dézsafürdőnek is. Egy Vas megyei vásárló azonban feljelentette az eladót.

A Szombathelyi Járásbíróság 102 rendbeli, szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás vétsége miatt 1 év 4 hónap végrehajtandó fogházra ítélt egy büntetett előéletű férfit. Kötelezte továbbá az érintett magánfelek vonatkozásában kártérítés megfizetésére, írja az ügyészség.

A tényállás szerint a vádlott a 2020. június 9. és a 2020. november 9. közötti időszakban egy internetes hirdetési oldalon, kedvező áron, eladásra kínált trambulint és dézsafürdőt. 

A sértettek interneten és telefonon keresztül megállapodtak a vádlottal az adásvételről, és az áruk vételárát (vagy a vételár előleget), valamint sok esetben a szállítási költséget is átutalták (befizették) a vádlott több banknál vezetett folyószámláira. A vádlott azonban a megvásárolt árucikkeket nem küldte el a sértetteknek, valamint az már az áruk meghirdetésekor sem állt szándékában, illetve arra reális lehetősége sem volt, mivel azok nem is voltak a birtokában, a hirdetést csak azért tette közzé, hogy pénzhez jusson, így a vádlott a sértetteket jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejtette, és nekik különböző összegű kárt okozott.

Így például a vádlott az internetes hirdetési oldalon eladásra kínált egy trambulint, amelyet a sértett – aki a hirdetést 2020. június 26-án Vas megyei lakásában olvasta – megvásárolt, és a vételárat, valamint a postaköltséget, összesen 23.000 forintot, 2020. június 28-án átutalta a vádlott folyószámlájára. A terhelt azonban a megvásárolt trambulint nem küldte el a sértettnek, valamint az már az áru meghirdetésekor sem állt a szándékában, illetve arra reális lehetősége sem volt, mivel az nem is volt a birtokában, a hirdetést csak azért tette közzé, hogy pénzhez jusson, így a vádlott a sértettet jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejtette, és neki 23.000 forint meg nem térült kárt okozott.

Négy sértett esetében az okozott kár banki visszahívással megtérült, míg a többi sértett vonatkozásában az okozott kár nem térült meg. Az ítélet jogerős.

Címlapképünk illusztráció, fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.