Árokba hajtott egy férfi Kőszegen, és ha már így alakult, a réten folytatta útját

Nagy Donát 2022-05-12 14:54:00
Egy patakmeder állította meg végül, közben pedig rémült utasát is faképnél hagyta.

Az bíróság szerint a vádlott 2020. április 5-én 18 óra 40 perc körüli időben Kőszegen, a Szabóhegyi úton közlekedett egy személygépkocsit vezetve, a gépkocsi jobb első ülésén utasként szállítva a sértettet.

A vádlott a személygépkocsival egy enyhén balra ívelő útkanyarulatot követően – 50 km/óra „Sebességkorlátozás” és „Gyalogosok” jelzőtáblák hatálya alatt – mintegy 65-70 km/óra sebességgel haladt, amikor egy szabóhegyi épület előtti útszakaszon gépjárművével átsodródott a menetiránya szerinti bal oldali forgalmi sávba, ahol mintegy 44-47 km/óra sebességgel letért a menetiránya szerinti bal oldali, 1,2 méter széles útpadkára és azon át az út melletti útárokba hajtott.

Amikor a személygépkocsi – eredeti haladási irányával szemben – az útárokban elnyerte nyugalmi állapotát, a sértett a személygépkocsi jobb első ajtaját kinyitotta és félig kiszállt, amikor a vádlott a személygépkocsival az út mellett található rét felé megindult úgy, hogy eközben a sértett az árokba esett. A vádlott – miközben a sértett a személygépkocsi után futott – a réten a járművel áthajtva mintegy 178 és fél métert tett meg, és csak akkor állt meg, amikor a rét melletti patakmedernél nem tudott tovább haladni.

A vádlott ekkor kiszállt a gépkocsiból és a helyszínről elszaladt.

A baleset során személyi sérülés nem történt.

A Kőszegi Járásbíróság cserbenhagyás vétsége miatt 200 ezer forint pénzbüntetésre ítélt egy büntetlen előéletű férfit, kötelezte továbbá 177 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére. Az ítélet nem jogerős, mert vádlott és védője felmentésért jelentett be fellebbezést.

Címlapképünk illusztráció, fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.