Késsel fenyegetve akarta kirabolni volt munkaadóját egy hajléktalan Csornán

Székely Zoárd 2022-05-10 09:13:00
Korábban négy nőt is kirabolt, ám ez sem volt elég az elkövetőnek.

Rablás és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy 35 éves férfi ellen a Győri Járási Ügyészség. A vádirati tényállás szerint a 35 éves férfi Csornán élt hajléktalanként. 2021 decemberében négy alkalommal is nőket rabolt ki úgy, hogy a kerékpárjaik hátulján lévő kosárból kivette a táskájukat.

A táskából a pénzt megtartotta, az iratokat pedig eldobta, de volt olyan, hogy a táskában talált telefont eladta a vádlott, illetve a bankkártyával fizetett is.

A férfi a négy nőnek több mint 160 ezer forint kárt okozott.

2022. január elején elhatározta, hogy kirabolja azt a pékséget, ahol korábban fél évet dolgozott. Kapucnis pulóvert, maszkot, kesztyűt húzott és így ment záráskor a pékséghez.

A hátsó ajtón akart bemenni, és amikor az ajtóban szembe találkozott a tulajdonossal, kést rántott és azzal fenyegette volt főnökét, többször felé is szúrt.

A tulajdonos ráfogott a kést tartó kézre, hogy elkerülje a szúrásokat, dulakodni kezdtek, a támadó végül elfutott. A kapucni és a maszk ellenére a pékség vezetője felismerte a támadóban korábbi dolgozóját.

A büntetett előéletű, letartóztatásban lévő férfit az ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás kísérletével, súlyos testi sértés kísérletével, több rendbeli lopás vétségével és a bankkártyával elkövetett csalással vádolja. Az ügyészség beismerés esetére azt indítványozta, hogy a vádlottat a bíróság 10 év fegyházbüntetésre ítélje és 10 évre tiltsa el a közügyek gyakorlásától.

A nyomozást az ügyben a Csornai Rendőrkapitányság munkatársai folytatták le, míg az érdemi döntést várhatóan a Csornai Járásbíróság fogja meghozni.

 

Szólj hozzá!

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.