Felújítja, de nem alakítja át a győri Kishiltont az MCC

Pintér Bence 2022-04-20 06:43:00
Jelenleg nem terveznek olyan átalakítási munkálatokat végezni, amelyek érdemben befolyásolnák az épület meglévő külső megjelenését.

A 24.hu közölt cikket a győri Káptalandombon álló, a köznyelvben csak Kishiltonnak hívott volt hotelépületről, amelyet nemrég megvásárolt a Rábától az Matthias Corvinus Collegium.

A cikkben felidézték az épület múltját és a tervezés, építés történetét, illetve kitértek arra, hogy az állapotfelmérés során kiderült, hogy székesegyházzal átellenben álló egykori hotel felújításra szorul. A Lőrincz József által tervezett épület gépészeti rendszere sajnos korszerűtlen, teljesen elavult. A szivattyúk állapota nem megfelelő, a hűtés-fűtés bár funkcionál, de modernizálása nagyon is időszerű.

A nosztalgikus felhang, illetve a szubjektív, egyéni ízlés emlegetése nem feltétlenül súgja azt, hogy a rendszerszintű gépészeti felújítás során lehetne valódi esélye a belsőépítészeti elemeknek, sőt az épület védtelensége (sem helyi, sem országos védettséget nem élvez) azt sem teszi kizárttá, hogy a szocializmus utolsó évtizedének egyik legfontosabb presztízsberuházásaként született egykori konferenciaközpontnak részleges bontással vagy a távlati képét megváltoztató szintbővítéssel kell majd szembenéznie.

– írja a 24.hu.

A cikk megjelenése után az MCC jelezte:

jelenleg nem terveznek olyan átalakítási munkálatokat végezni, amelyek érdemben befolyásolnák az épület meglévő külső megjelenését,

így épület megjelenése, sziluettje, homlokzata, illetve az arculatát meghatározó belső és külső elemek nem változnak.

 

Szólj hozzá!

Szúnyoggyérítés lesz a Szigetközben

Az elmúlt hetek kisebb árhulláma miatt van rá szükség. 

Bíróság előtt kell felelnie a férfinak, aki a Kőszeg-Szombathely között közlekedő vonat elé feküdt

Öngyilkos akart lenni, túlélte, de veszélyeztette a vonatközlekedést. 

Tűz volt Győrben hétfő délután

Kigyulladt egy szelektív-szemétgyűjtő sziget.

Gigaper készül a Booking.com ellen

Több ezer szálloda perli be őket egy korábbi árképzési gyakorlat miatt.

Emberölési kísérlet Gönyűn

A 13 éves tettes maga hívta a rendőrséget.

A lakáspiacon megvolt a repülőrajt

3 éves csúcson volt a kereslet júliusban.

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.

A MÁV-val egyeztetett Pintér Bence

Előremutató fejlesztések jönnek a győri busz - és vasúti közlekedésben.  

“Ha meghalok nem szeretném, hogy migránsok tapossanak a síromon!”

Erősre sikeredett 10 percet tolt le Őriszentpéteren a Fidesz Vas 03-as választókerületi alelnöke a Tisza fórumán.