Brutális ütemben növekednek az ingatlanárak

Bazsó Bálint 2022-04-20 11:23:32
208 százalék, 2015 óta. Kétszáznyolc százalék.

Magyarországon a lakásárak 208 százalékkal nőttek 2015-höz viszonyítva, ami a legmagasabb érték az Európai Unióban az adatot közlő országok között - hívta fel a figyelmet a Duna House az Eurostat adataira hivatkozva. A jelentős drágulás ellenére a magyarországi ingatlanok árszintje az európai országok között így is a középmezőny végén helyezkedik el.

Kiemelték: a volt szocialista országokban - Románia kivételével - mindenhol a 138,8 százalékos uniós átlag feletti volt a lakások drágulása az elmúlt 6 évben.

Benedikt Károly, a Duna House PR és elemzési vezetője a közlemény szerint elmondta, hogy az albérletekért átlagosan 160 ezer forintot kell fizetni havonta, egy belvárosi lakást pedig már 1 millió forint feletti négyzetméteráron lehet megvásárolni Budapesten.

Horvátországban, Észtországban és Szerbiában a magyarországihoz hasonló áron lehet lakást venni, ennél olcsóbbak pedig az olyan államok fővárosai, mint Románia vagy Görögország.

Az ingatlanközvetítő szakembere szerint a közeljövőben folytatódhat az áremelkedés. A nemzetközi ingatlanpiac lakhatási célú keresletére a legnagyobb bizonytalanságot az energiaárak tartós emelkedése jelenti; a növekvő kamatkörnyezet miatt dráguló hitelek és a szigorodó hitelezési folyamatok pedig a finanszírozási oldalon okozhatnak majd nehézséget - hangoztatta.

Az Eurostat adatai alapján a bérleti díjak és lakásárak az Európai Unió országaiban átlagosan 1,2, illetve 9,2 százalékkal emelkedtek tavaly a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva - idézték fel a közleményben.

Szólj hozzá!

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.